Обидва літаки, які мають доправити полонених і ув’язнених, синхронно вилетіли з Києва та Москви – ЗМІ
Обидва літаки, які мають доправити полонених і ув’язнених, синхронно вилетіли з Києва та Москви – ЗМІ
[ads-pc-2]
Обидва літаки, які мають доправити полонених і ув’язнених, синхронно вилетіли з Києва та Москви. Про це повідомляє Громадське.
З Борисполя вилетів російський літак pic.twitter.com/BWkSOALh9o
— hromadske (@HromadskeUA) September 7, 2019
Російський урядовий літак вилетів з Києва до Москви pic.twitter.com/VqPUGjbYBq
— Радіо Свобода (@radiosvoboda) September 7, 2019
Раніше на своїй Facebook-сторінці адвокат українських політв’язнів Микола Полозов підтвердив, що процес обміну розпочався.
Він також підтвердив Громадському, що в автобусах, які виїхали з московського СІЗО «Лефортово», точно є 24 українські моряки.
Адвокат Марк Фейгін в коментарі Українській правді повідомив, що обмін буде у форматі 35 на 35. Україні передадуть 24 моряків і 11 засуджених українців: Сенцов, Сущенко, Євген і Артур Панови, Кольченко, Клих, Карпюк, Гриб, Сизонович, Балух, Бекіров.
Наприкінці серпня російські ЗМІ повідомили, що кількох українських політв’язнів, а також українських моряків, затриманих у Керченській протоці в листопаді 2018 року, перевезли в Москву і готуються видати Україні. Наприкінці минулого тижня з’явилася інформація про те, що обмін розпочався, втім, інформацію не підтвердили.
За даними українських журналістів, Росія поставила обмін на паузу, оскільки вимагала видачі ув’язненого в Україні Володимира Цемаха – ключового свідка у справі про збиття літака рейсу MH17. У 2014 році він був «начальником ППО» Слов’янської бригади так званої ДНР. Головний прокурор Нідерландів, а також група депутатів Європейського парламенту звернулися до України із проханням не видавати Цемаха Росії.
5 вересня судді Апеляційного суду Києва вирішили звільнити Цемаха під особисте зобов’язання. Президент РФ Володимир Путін того ж дня зробив заяву про те, що обмін утримуваними особами між Москвою та Києвом «буде масштабним».