Меню & пошук

Розпочався обмін полоненими між Україною та Росією − адвокат політв’язнів

Розпочався обмін полоненими між Україною та Росією − адвокат політв’язнів

[ads-pc-2]

Україна та Росія почала обмін полоненими − на своїй Facebook сторінці повідомив адвокат українських політв’язнів Микола Полозов.

Команда захисту військовополонених українських моряків не коментувала неперевірені чутки і припущення щодо їх звільнення. Тепер можна сказати, що процес пішов», − написав Полозов.

Громадське повідомляє, що о 8:45 з московського СІЗО «Лефортово» виїхали два автобуси у супроводі поліцейського кортежу. Невідомо, хто саме перебуває в них. Автобуси прибули в аеропорт «Внуково-2».

Біля офісу омбудсмена в Києві вранці зібралися рідні військовополонених моряків, згодом вони почали сідати в автобуси поруч із офісом.

Офіційної інформації, хто саме в списках на обмін, поки немає. Адвокат Марк Фейгін в коментарі Українській правді повідомив, що обмін буде у форматі 35 на 35. Україні передадуть 24 моряків і 11 засуджених українців: Сенцов, Сущенко, Євген і Артур Панови, Кольченко, Клих, Карпюк, Гриб, Сизонович, Балух, Бекіров.

Також стало відомо, що російський спецборт «Ту-204-300» під номером RSD092 приземлився в аеропорту «Бориспіль» у Києві, про це пише Радіо Свобода. Цим літаком користується російський спеціальний льотний загін «Росія» – підприємство, яке перевозить російських посадовців.

Наприкінці серпня російські ЗМІ повідомили, що кількох українських політв’язнів, а також українських моряків, затриманих у Керченській протоці в листопаді 2018 року, перевезли в Москву і готуються видати Україні. Наприкінці минулого тижня з’явилася інформація про те, що обмін розпочався, втім, інформацію не підтвердили.

За даними українських журналістів, Росія поставила обмін на паузу, оскільки вимагала видачі ув’язненого в Україні Володимира Цемаха – ключового свідка у справі про збиття літака рейсу MH17. У 2014 році він був «начальником ППО» Слов’янської бригади так званої ДНР. Головний прокурор Нідерландів, а також група депутатів Європейського парламенту звернулися до України із проханням не видавати Цемаха Росії.

5 вересня судді Апеляційного суду Києва вирішили звільнити Цемаха під особисте зобов’язання. Президент РФ Володимир Путін того ж дня зробив заяву про те, що обмін утримуваними особами між Москвою та Києвом «буде масштабним».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: