Меню & пошук

Різнокольорові дерева, квіти та незвичайні речі від Анастасії Фролової

Різнокольорові дерева, квіти та незвичайні речі від Анастасії Фролової

Різнокольорові дерева, квіти та незвичайні речі від Анастасії Фролової

Ви, напевно, не раз бачили в інтернеті різнобарвні фотознімки аплікацій та альбомів на сайтах, присвячених скрапбукінгу. Але виявляється, що не всі подібні роботи виконані в одній техніці, і навіть не всі вони мають однакову назву. Про те, що таке “скрапбукінг”, “квіллінг” та багато інших незрозумілих слів говоримо із Анастасією Фроловою, котра активно займається творчістю в цих напрямках:

– Отже, для початку розкажи трохи про себе і про те, чим займаєшся в житті, як прийшла до скрапбукінгу та інших технік (чесно кажучи, не до кінця знаю, як все це правильно називається:) )

– Привіт усім! Мене звуть Анастасія Фролова, мені 28, народилась та живу у Миколаєві, що на Півдні України. За освітою – магістр економічних наук, працюю в одній великій зерноторгівельній українській компанії. Обожнюю мандрівки (особливо туди, де прекрасна екзотична природа), фотографувати невловимі моменти… і собак.

Різнокольорові дерева, квіти та незвичайні речі від Анастасії Фролової

Серед моїх різних захоплень – квіллінг, скрапбукінг, а ще ліплю із полімерної японської глини ClayCraft By Deco. Скільки себе пам’ятаю, полюбляла щось робити власноруч, малювати, а 2010 року випадково в інтернеті натрапила на роботи в техніці “квіллінг.” І мене дуже зацікавило, що ж це власне таке! Виявилось, що це – мистецтво виготовлення пласких та об’ємних композицій з паперових смужечок (їх скручують у спіраль, а потім поєднують). Значних матеріальних витрат, аби освоїти цю техніку, не потрібно. Але вона і не дуже проста: тут треба бути терплячим, охайним, трохи “посидіти” над роботою і звісно освоїти навички для створення якісних модулів.

Різнокольорові дерева, квіти та незвичайні речі від Анастасії Фролової

Почала відвідувати різні форуми, і 2011-го ще відкрила для себе скрапбукінг, який на той час був в нашій країні досить розвиненим, а його популярність набирала обертів. Скрапбукінг – це вид мистецтва, що полягає у виготовленні та оформленні сімейних або особистих фото-альбомів. Окрім світлин, туди додають елементи декору, щоб такий альбом міг доповнити інтер’єр. Ця техніка доволі неординарна та цікава; вона настільки захоплює, що повністю присвячуєш всю свою увагу цьому, адже тут можна максимально розкрити політ фантазії автора.

Це як «варіації на тему»: тему задано одну, а відтворює її кожен по-своєму; в цьому, як на мене, і полягає основний принцип творчості як такої.

Відвідувала багато сайтів та блогів скрап-майстрів, і 2013-го натрапила на блог відомого московського майстра, де дізналась ще й про мистецтво ліпити з полімерної глини, що сама твердіє, – це японська полімерна глина ClayCraft By Deco®. Мене настільки вразила краса готових виробів!.. В мене був свого роду шок :) Настільки це незвичайно було. І я поставила собі за мету навчитись і цій техніці: бачу мету – не бачу перепон! Але в моєму місті таких шкіл немає, де могли б цьому навчити; а бажання навчитись було величезним, тому я знайшла школу з ліпки Олени Струніної в Одесі. Вже закінчила курс “Базовий”, перейшла на “Просунутий”; маю на меті отримати сертифікат майстра-інструктора з ліпки з використанням цієї полімерної глини. А далі – багато, дуже багато приємних планів :)

– Наскільки давно займаєшся усім цим? Як прийшла ідея монетизувати власне хобі? Чи складно творити “під замовлення”?

– Творчістю займаюсь близько 3 років, і без неї вже не уявляю свого життя. Як вже казала раніше, для мене це радше не робота, а можливість для творчої самореалізації: замовник задає тему, а от як я її “відчую” та втілю в готовому виробі – це вже чиста творчість. Зараз працюю в трьох напрямках: дерева в стилі квіллінг, скрапбукінг та квіткові композиції з глини ClayCraft By Deco.

Коли починала робити перші виброби, ідея продажу у мене навіть не виникала (це ж не основне джерело доходу); але ідею про монетизацію мого захоплення подала двоюрідна сестра, коли я подарувала їй одну зі своїх робіт. Продалися перші декілька виробів – а далі запрацювало «сарафанне радіо».

– Скільки нових робіт за місяць зазвичай створюєш? Де береш матеріали для них?

– Однозначно відповісти, мабуть, не можу, бо тут все залежить від масштабу. Є роботи, котрі можна зробити за день, а є ті, на які витрачаю тиждень і більше. Місто в нас невелике, тому закупаю матеріали в інтернеті: спеціалізованих магазинів з потрібними матеріалами безліч.

Але коли була новачком в цій справі, то перші закупки робила досить необдумано, багато непотрібного і потрібного одразу купувала. Тому рекомендую усім, хто лише починає, перед купівлею певних матеріалів обов’язково вивчити статті з потрібної вам техніки, щоб не повторювати подібних помилок. Після деякої практики замовлення матеріалів стало більш скрупульозним, бо прийшло розуміння того, які саме матеріали потрібні в межах кожної із творчих технік.

– Що можеш порадити тим, хто теж хоче займатись рукоділлям, прикладною творчістю та перетворити власне захоплення й натхнення на якусь прибуткову справу?

– Новачкам раджу читати якомога більше статей про техніки та стилі. На власному досвіді знаю, як важно втриматись та не почати скуповувати все, що очі бачать :) Тому краще вам зосередитись на кількох техніках та проектах, а не брати усе одразу.

Якщо хочете перетворити хобі на джерело доходу, то на мій погляд, починайте із найпростішого та найбільш дієвого: продажу готових виробів через інтернет. Тут можна по суті рекламувати себе і свій продукт практично безкоштовно: фотознімки своїх робіт викладайте в соцмережах («ВКонтакті», «Однокласники», ЖЖ, Facebook) або заведіть собі власний блог. Великий “плюс” соціальної мережі – це доступ до величезної аудиторії.

Останнім часом я активно використовую «ВКонтакті» як рекламний майданчик, де викладаю усі свої нові роботи. До речі, можете знайти мою сторінку там :)

Якщо хочете про себе заявити, ставайте учасниками конкурсів, виставок, різних проектів. Ця участь допоможе вам здобути досвід та знання.

Не соромтесь пробувати себе в різних техніках, поки не здобудете власний стиль. Не стійте на місці, вдосконалюйте свої навички та вміння, вкладайте душу в кожну роботу – і все у вас буде добре!

Фото надані Анастасією Фроловою

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

9 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: