Меню & пошук

Нові ґаджети української поліції: платіжні термінали, принтери та бортові комп’ютери

Нові ґаджети української поліції: платіжні термінали, принтери та бортові комп’ютери

[ads-pc-2]

new-police

Верховна Рада прийняла сьогодні закон, який встановлює нові принципи роботи української поліції: патрульних оснастять безготівковими терміналами для сплати штрафів, бортовими комп’ютерами та принтерами.

За законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» проголосували 247 народних обранців, повідомляє прес-служба МВС.

Які нововведення очікують на систему ДАІ?

1) Електронний протокол

За словами Міністра внутрішніх справ, основними новелами цього законопроекту є скорочення часу заповнення протоколів, підвищення ефективності роботи поліції і мінімізації ризиків корупції. Для цього вводиться система «електронний протокол», що також є інструментом моніторингу добропорядності роботи поліцейського.

2) Фіксований штраф

Для мінімізації корупційних ризиків пропонується відмовитися від так званої «вилки штрафів» та запровадити фіксований штраф. Крім того, у законопроекті передбачено можливість стягувати мінімальний розмір штрафу.

3) Знижки на оплату штрафів

Ряд заходів передбачені для стимулювання оплати штрафів і дотримання Правил дорожнього руху, що передбачають баланс суворих процедур і ліберальних підходів. Наприклад, термін оплати штрафу збільшується з 15 до 30 днів. Пропонується 50% знижка на штраф у разі сплати його протягом перших трьох днів.

4) Бортові комп’ютери

Автомобіль патрульної служби буде підключений до бази даних про вчинені правопорушення та винесені рішення для того, аби правоохоронці одразу могли побачити всю історію конкретного автомобіля.

5) Портативні принтери

Портативні мобільні принтери друкуватимуть протоколи та виписки штрафів, задля уникнення розбіжностей та конфліктів між водієм та поліцією.

6) Платіжні термінали

Оплатити штраф водії зможуть прямо на місці, скориставшись електронним платіжним терміналом за допомогою картки. Це дозволить зменшити рівень корупції – адже жодної готівки більше не знадобиться.

7) Натільні камери

Кожен поліцейський буде зобов’язаний носити натільну камеру (скоріш за все, моделі Wolfcom 3rd Eye), яка фіксуватиме всі його дії. Ця ініціатива набула широкого поширення в США за останній рік, після низки конфліктів між поліцейськими та жителями.

8) Дрони

Вчора ми писали про те, що патрульна поліція також буде використовувати дрони для відстеження криміногенних ситуацій, боротьби зі злочинністю та пошуку людей у надзвичайних ситуаціях.

9) Новий дизайн автомобілів

Конкурс на новий дизайн поліцейських автомобілів було анонсовано цієї весни. Ми зібрали у одному матеріалі дизайни всіх патрульних автомобілів, які використовуються у різних країнах світу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: