Меню & пошук

На роботі жінки частіше стикаються з проявами «білої брехні», ніж чоловіки — дослідження

На роботі жінки частіше стикаються з проявами «білої брехні», ніж чоловіки — дослідження

Вчені проведи два експерименти, аби перевірити цю гіпотезу.


[ads-pc-2]

Так звана «біла брехня»може викликати проблеми на робочому місці, де важливий чесний зворотний зв’язок, навіть якщо він негативний. Згідно з новим дослідженням, жінки частіше, ніж чоловіки, отримують неточний, менш правдивий або завищений зворотний зв’язок про результати їхньої роботи. Про це пише Science Daily з посиланням на дослідження Лілі Ямпіль і Вівіан Зайас з Корнелльського університету, опубліковане в журналі SAGE Journals. 

Прояви «білої брехні» покликані зберігати відносини, уникати заподіяння психологічної шкоди іншій людині. Попри часто добрі наміри, такий підхід може виявитися неефективним.

«Через те, що зворотний зв’язок за результатами розвитку є важливим процесом на більшості робочих місць і у трудовому житті багатьох людей, доступ до справедливого ​​і точного зворотного зв’язку повинен бути доступний кожному, хто потребує поліпшення, незалежно від його або її соціальної групи», — пишуть авторки. «Тут ми виявили один фактор, який може певною мірою перешкоджати цьому доступу — бути жінкою».

Серія минулих досліджень показала, що більш негативно оцінюються об’єктивні, кількісні показники продуктивності. Жінок хвалять за їхню роботу, виділяючи  на це менше ресурсів. Жінки також повідомляють про отримання менш негативних відгуків від менеджерів.

Основною метою нового дослідження було «надати емпіричні докази того, що існує велика схильність до позитивного спотворення інформації для жінок під час зворотного зв’язку від людини до людини».

Для перевірки цієї гіпотези провели два дослідження. 

У першому учасники випадковим чином читали гіпотетичну оцінку менеджера про погану роботу співробітника (від правдивих до завуальованих формулювань). Учасників дослідження попросили вгадати стать співробітника на основі зворотного зв’язку. Респонденти в більшості випадків говорили, що неефективним співробітником, якому донесли інформацію в м’якій формі, була жінка. 

У другому дослідженні вчені попросили учасників оцінити два погано написаних, анонімних есе. З огляду на те, що учасники не знали стать авторів, їхні оцінки показують, як вони дійсно оцінювали есе. Після представлення своїх оцінок учасників дослідження попросили надати зворотний зв’язок безпосередньо кожному письменникові в чаті, щоб автор міг поліпшити свої результати. У цей момент імена і стать письменників були розкриті. Учасники представили оцінку кожному автору, а також змістовні коментарі для поліпшення творів. Учасники були більш схильні використовувати обнадійливі слова і завищувати оцінку, порівнюючи з первісними твердженням, у коментарях для жінки-письменниці. Вони також дали їй більше позитивних коментарів, ніж чоловіку-письменнику.

За словами Ямпіль і Зайас, дослідження показують потенційну перешкоду на шляху до рівності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: