Меню & пошук

Що почитати: 24 книжки, які вийшли у вересні

Що почитати: 24 книжки, які вийшли у вересні

Художня література та нон-фікшн, що варті уваги


[ads-pc-2]

Збираємо книжки, які вийшли друком у вересні та вже з’явилися на полицях книгарень.

Художня література

Збірка прози «Лялька. Оповідання про дитинство»

Видавництво Старого Лева

Автори: Галина Крук, Дзвiнка Матiяш, Лариса Денисенко, Оксана Луцишина, Маріанна Кіяновська, Людмила Таран, Ірина Савка, Вікторія Амеліна, Дорж Бату, Галина Вдовиченко, Іван Андрусяк, Олена Гусейнова, Богдана Матіяш

Це збірка короткої прози сучасних українських письменників. Про світ дитинності, коли все бачиться і сприймається так по-особливому. У збірці зібрані 13 історій про час і стан, коли лялька стає найліпшою приятелькою, а звичайні речі перетворюються на казкові.


Селесте Інґ «Усюди жевріють пожежі»

Наш Формат

Цей роман – глибока психологічна оповідь про важку ношу материнства, бажання захистити своїх дітей від жорстокості чи інакшості довколишнього світу, наш вибір, а також про те, ким ми є і ким ми могли би стати. Його дія розгортається у місті Шейкер-гайтс – місце, а якому начебто все ідеально, від кольору будинків до повсякдення його мешканців. Але в один момент все змінюється з приїздом сім’ї Воренів.


Фредрік Бакман «Брітт-Марі була тут»

#книголав

Цей роман розповідає про одну з героїнь попередньої книжки автора «Моя бабуся просить їй вибачити», що стала бестселером New York Times. У ньому йдеться про 63-річну жінку, що переживає родинну кризу. Її зрадив чоловік, який був всім її життям. Вона вирішує змінити своє життя та вирушає у закинуте містечко Борг, щоб отримати першу за останні сорок років роботу. Брітт-Марі опиняється серед футбольних фанатів, фріків і навіть хуліганів. Попри те, що економічна криза майже спустошила Борг, у ньому ще залишилися люди, які не збираються здаватися. У будь-якій незрозумілій ситуації Брітт-Марі починає прибирати. Що ховається за цією нудною звичкою? Які випробування випали на долю головної героїні?


Жоель Діккер «Книга Балтиморів»

Видавництво Старого Лева

У цьому психологічному романі письменник Маркус Ґольдман розгадує родинні таємниці та пише книжку. Розв’язка історії Балтиморських і Монклерівських Ґольдманів відома – жахлива Драма, що зруйнувала не одне життя. Проте, чим вона була – випадковим поворотом долі чи логічним фіналом низки секретів, протистоянь, незреалізованих амбіцій, конкуренції та боротьби за визнання і любов, які десятиліттями приховувалися в сім’ї Ґольдманів? І чи було кохання Маркусового життя, яке він знову зустрів через вісім років після трагедії, кульмінацією в цій Драмі чи другорядним тлом?


Катя Брандіс «Фристайлерка»

#книголав

У недалекому майбутньому, щоб досягти найкращих результатів, спортсмени вдаються до технологічних удосконалень своїх тіл. Коли ж мова йде про наближення Олімпійських ігор, питання моралі та етики відходять на другий на план. Головне – перемога! Але не для всіх. Молода спринтерка Йола на прикладі свого друга Раяна бачить, яку силу мають «оптимізації», що підняли хлопця з інвалідного візка. Проте будь-яке втручання в людський організм має наслідки. Тому Йолі доведеться робити вибір між бажанням перемогти і можливістю жити далі.


Том Генкс «Історії, наклацані на друкарській машинці»

Видавництво Старого Лева

Книжка відомого голлівудського актора та володаря двох «Оскарів» – це добірка оповідань, які смішать і розчулюють. Герої Генкса вирушають на Місяць у саморобній ракеті, насолоджуються славою у Парижі під час промотуру блокбастера, намагаються втілити мрії у Нью-Йорку, грають у боулінг і займаються серфінгом.


Мирослав Лаюк «Світ не створений»

Видавництво Старого Лева

Цей роман поєднує кілька історій, що відбувають в різних часових лініях – і мистецький проект, який змушує здійснити одіссею від ромських таборів до чорнобильської зони й глибин пам’яті, образи та прощення. Тут і з’ява в Карпатах дивного світла, через яке скисає все молоко й наростає відчуття апокаліпсису. Тут і розмова з Махном про недостиглі волоські горіхи, а також її продовження біля руїн промзони в Лисичанську. Так само це історія кохання, що розпросторюється на Париж і Східну Європу – від революційного Києва до степів, наповнених вогнем, волею і смертю.


Андрiй Бондар «Церебро»

Видавництво Старого Лева

У цій збірці малої прози постає химерний світ маленьких людських пригод. Випадкові зустрічі, типові ситуації, які трапляються в кожного, спонукають замислитись, ухвалити рішення, діяти. Деякі з цих текстів написані з реального життя, а інші – цілком вигадані.


Мілан Кундера «Вальс на прощання»

Видавництво Старого Лева

Медсестра, фантазер-гінеколог, заможний американець, славетний сурмач, колишній в’язень та жертва політичних чисток сходяться у містечку зі старосвітським чаром. Автор ставить у цьому романі дуже важливі питання, до того ж робить це з блюзнірською легкістю, яка дає нам змогу збагнути, що новітній світ позбавив нас права на трагедію.


Нон-фікшн

Раян Голідей, Стівен Генсільман «Зберігайте спокій. Щоденна інструкція з вирішення проблем»

Наш Формат

Як би сильно ми не дратувалися, ми не зможемо поїхати швидше в заторі, не зможемо примусити техніку не ламатися, стати вищим або нижчим, але витрачаємо час і сили на те, які могли б витратити нате, що нам під силу змінити. Ця книжка допоможе по-іншому поглянути на реальність та навчить підходити до владнання будь-яких проблем із самовладанням, мудрістю  та стійкістю.


Наталії Самойленко «Їж, пий, худни»

#книголав

Ця книжка стала результатом сімнадцятирічної лікарської практики авторки. Діагностика ваги, міфи про схуднення, корисна інформація про гормони, жири, білки та вуглеводи, про вплив переїдання на організм – все це та багато інших, необхідних для здоров’я та молодості відомостей, структуровано й подано у книжці Наталії Самойленко. Вона допоможе розібратися у причинах виникнення зайвої ваги, підібрати раціон та сформувати звичку правильно харчування.


Збірка есеїв «Нова Європа»

Видавництво Старого Лева

Автори: Альона Гетьманчук, Мирослав Маринович, Дмитро Кулеба, Світлана Пиркало, Олександр Щерба, владика Борис (Ґудзяк), Оксана Пахльовська, Володимир Єрмоленко, Ярослав Грицак, Віталій Портников, Микола Рябчук

У цій збірці відомі українці-інтелектуали історики, політики, журналісти, релігійні та громадські діячі розповідають про своє бачення України та її місце в Європі. Що криється за гаслом «Україна це Європа»? Це географічне розташування та історичний контекст, чи спільні цінності? Чи потрібно Україні членство в ЄС? Як наша держава може вплинути на розвиток Європи і змінитися сама?


Б’янка Боскер «Схиблені на вині. Мандрівка у вишуканий світ сомельє»

Наш Формат

Журналістка Б’янка Боскер раніше нічого не розуміла у вині, поки не відкрила для себе нову професію Сомельє. Вона відправляється у подорож, де зустрічається з підпільними групами дегустаторів, виробниками масмаркетного вина, нейронауковцями та сомельє найкращих ресторанів Нью-Йорка.


Кетрін Перлман «Ігноруйте!»

#книголав

Відома експертка з виховання пропонує революційне рішенні проблем усіх батьків, які стикаються з рюмсанням, ниттям і вередуванням. На її думку, щоб справитися з усім цим, треба ігнорувати дітей. «Ігноруйте!» допомагає зрозуміти, як перестати торгуватися, сперечатися та вмовляти дітей, щоб не заохочувати примхи. Ця книжка навчить уникати боротьби за владу, не використовувати увагу як винагороду за неправильну поведінку, використовувати ефективні методи коригування поведінки, щоб знизити частоту або усунути проблеми поведінки.


Барбара Оклі «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну»

Наш Формат

Професорка Барбара Оклі переконує, що таких понять як гуманітарій або математик не існує. Натомість кожен з нас може засвоїти будь-які знання, якщо навчиться вчитися і запустить свій мозок на повну. У цій книжці – лайфхаки та інструменти, які допоможуть швидко й ефективно запам’ятовувати інформацію, засвоювати будь-які навички: від розуміння складних математичних формул чи наукових концепцій до подолання професійних викликів. А також вона покаже, як зробити навчання простим і захопливим.


Кейт Фокс «Спостерігаючи за англійцями»

Видавництво Старого Лева

Ця книжка – точний і дотепний портрет англійського суспільства. Дослідниця Кейт Фокс проаналізувала англійський національний характер під антропологічним мікроскопом та написала про культуру що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Тут є і правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори та особливості англійського гумору.


Стівен Левітт, Стівен Дабнер «Суперфрікономіка»

Наш Формат

Чи може споживання м’яса кенгуру врятувати планету від глобального потепління? Чому слони небезпечніші за акул? Що спільного між повією та Санта-Клаусом? Автори «Фрікономіки» знову досліджують глибини причинно-наслідкових зв’язків, спростовують поширені міфи і перевертають уявлення про повсякденну реальність.


Катакіс Майкл «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя»

Видавництво Старого Лева

Розпорядник літературного спадку Ернеста Гемінґвея, письменник та дослідник Майкл Катакіс використав матеріали з десятків листів, понад чотирьох сотень фотографій, спогадів сучасників, передмови сина Патріка та післямови онука Шона, щоб написати глибоку історію про життя Гемінґвея. Його оточує чимало міфів про справжнього чоловіка і безжального мачо, алкоголіка і котолюба, безстрашного мисливця, спокійного рибалки, генія, який пережив війну і «перетворив» її на літературу, самогубця і життєлюба. А книжка дозволяє розгледіти за цими міфами справжню людину.


Мері Дірборн «Гемінґвей»

Наш Формат

Ще одну книжку про Гемінґвея написала американська письменниця і біографіня проаналізувала листи та щоденники письменника, архівні матеріали і сробувала розкрити його внутрішній світ та суть  трагедії письменника, який змінив очікування від літератури, спосіб мислити та робити життєвий вибір для багатьох людей.


Білл Барнет, Дейв Еванз «Дизайн-мислення. Спроектуй своє життя»

Наш Формат

Як знайти роботу, яка дійсно подобатиметься? Як збудувати кар’єру, що забезпечить хороше життя? Як відшукати життєвий баланс? Як зробити щось вартісне, що змінить цей світ? Автори цієї книжки пропонують поглянути на своє майбутнє очима дизайнера і створити дизайн-проект свого життя. Книга дасть інструменти, які допоможуть спроектувати змістовне, наповнене задоволенням життя.


Яніс Варуфакіс «Розмови з донькою про економіку»

Видавництво Старого Лева

Відомий грецький економіст розмовляє зі своєю 13-річною донькою Ксенею просто про складні речі: про нерівність держав і народів, про те, що насправді керує світом, як працює економіка в ринковому суспільстві, куди веде людство розвиток технологій і чи є в людини шанс залишитися людиною і вберегти планету від самої себе.


Ніл Ферґюсон «Площі та вежі. Соціальні зв’язки від масонів до фейсбуку»

Наш Формат

У цій книзі історик Ніл Ферґюсон аналізує роль мереж в історії людства, споконвічне протистояння між мережами та ієрархічними структурами, а також пропонує засвоїти уроки, які дає історія поширення мереж.


Крістофер Стейнер «Тотальна автоматизація. Як комп’ютерні алгоритми змінюють світ»

Наш Формат

Комп’ютерні алгоритми проникли в усі сфери нашого життя. Вони створюють музичні симфонії, аналізують юридичні документи, пишуть новини та керують автомобілями. Їхнє поширення одночасно лякає та вселяє надію. Чи може комп’ютер передбачати потенційний музичний хіт? Чи замінять алгоритми поетів і режисерів? Чи зможуть узяти під контроль усю медичну галузь? І яку роль спроможні відігравати в політиці? Журналіст Крістофер Стайнер починає свою мандрівку з Волл-стрит, де гіки-айтішники замінюють зграї «зубастих» брокерів, і описує зміни, спричинені тотальною комп’ютеризацією.


Рендал Рей «Я ж вам казав! Сучасна економіка за Гайманом Мінськи»

Наш Формат

Економіст Гайман Мінськи отримав велике визнання внаслідок глобальної фінансової кризи, адже першим спрогнозував її наближення. Основна його ідея полягає в тому, що «стабільність дестабілізує». Щойно система досягає рівноваги, поведінка людей, економічна політика та й бізнес усе починає змінюватися. Унаслідок цього система стає слабкою та нестабільною. Окрім книзи 2007-2008 років Мінськи передбачив ще одну.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: