Меню & пошук

«Локдаун» став словом 2020 року за версією словника Collins Dictionary

«Локдаун» став словом 2020 року за версією словника Collins Dictionary

Його використання зросло на 6000%.


[ads-pc-2]

Укладачі словника Collins Dictionary обрали словом 2020 року «локдаун», пише The Guardian. З 2019 року використання цього слова на вебсайтах, у книгах, газетах, радіо та телебаченні зросло на 6000%. 

Словник визначає «локдаун» як «введення строгих обмежень на поїздки, соціальну взаємодію і доступ до громадських місць». 

«Ми обрали «локдаун» своїм словом року, тому що воно охоплює загальний досвід мільярдів людей, яким довелося обмежувати своє повсякденне життя, щоб стримати поширення вірусу. «Локдаун» вплинув на те, як ми працюємо, вчимося, робимо покупки і спілкуємося», — сказала консультантка з мовного контенту Collins Хелен Ньюстед

Інші слова, пов’язані з пандемією, зокрема «коронавірус», «соціальне дистанціювання», «самоізоляція», «безстрокова відпустка» (furlough) та «ключовий працівник» (key worker), потрапили у шортлист слів року. 

Абревіатура BLM (Black Lives Matter) також увійшла у шортлист. Collins визначив його як «рух, що виступає проти насильства і пригноблення на расовому підґрунті», а його використання збільшилася на 581%.

У топ-10 року потрапило і слово «Megxit», яке почали використовувати після того, як принц Гаррі та Меган Маркл частково відмовилися від королівського статусу. Стали популярними «TikToker» на позначення людини, яка регулярно публікує або з’являється у відео на TikTok, та корейський термін «mukbang» — трансляція, у якій ведучий з’їдає велику кількість їжі для розваги глядачів.

У 2019 році Collins Dictionary визначив словом року «кліматичний страйк». 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: