Меню & пошук

ONUKA: «Молодь змінить український ринок музики»

ONUKA: «Молодь змінить український ринок музики»

[ads-pc-2]

IMG_3124_1

Рік, що минув, був багатим на музичні відкриття в Україні. Одним з них стала ONUKA – неймовірна суміш українського фолку та сучасної електроніки. Як міні-альбом Look, так і повноцінний дебютний альбом гурту, посіли перше місце в українському iTunes. В переддень великого концерту, що відбудеться у Львові, солістка гурту, Ната Жижченко, розповіла Inspired про те, як це все трапилось.

– Чи пам’ятаєте ви той момент, коли ви припинили бути лише слухачем музики, а стали її творцем? Ймовірно, це було в ранньому дитинстві?

– Так, пам’ятаю. Мені було років 10, а старший брат як раз у когось позичив “весільний” синтезатор Yamaha. І от, коли його не було вдома, я вмикала ці клавіші і записувала різноманітні шматочки. Навіть голос туди могла записати. Перший твір називався “Ежик пьяный такой был”. Ну а потім пішли більш серйозні доробки)

– Ми знаємо, що назва ONUKA пов’язана з вашим дідусем. Яка його порада чи настанова запам’яталась найбільше і чому?

– Конкретної настанови у вигляді цитати, звісно, не було. Але якщо я нині над цим поміркую, то виявляється, що дідусь прожив дуже порядне життя. І саме це він шанував в інших людях найбільше. Ще постать дідуся асоціюється з безмежною любов’ю до своєї справи життя. Або віддаватися на всі 100 відсотків, або займатися чимось іншим.

– Ваш ЕР, а за ним і альбом, стали одними з найяскравіших подій на музичному ринку України. Чи було це несподіванкою для вас? Що ви очікували та відчували перед тим, як показали свій матеріал слухачам?

– Це було, якщо чесно, абсолютно несподівано, дуже хвилююче. Я дуже прискіплива до себе і тому момент критики сприймаю дуже охоче. Тут так виявилося, що навіть негативних відгуків особливо не знайдеш. Якщо чесно, мені це здається підозрілим.

– Як і вся країна, український музичний ринок зараз переживає не найкращі часи. Що, на вашу думку, здатне змінити цю ситуацію?

– Молодь! Вона є і вона абсолютно інша, готова до боротьби, до звершень, вона більш інформована і може в музичному плані розмовляти із ветеранами сцени “на ти”. Світова тенденція відмови від телебачення не може не залишити позитивних зрушень!

– Most Addictive Records уже випустив ваш сингл Zavtra в США, це був одноразовий хід, чи варто очікувати нових партнерств?

– Я думаю, що варто очікувати неочікуваного. В усіх аспектах життя, включно з новими партнерствами.

– Як, на вашу думку, сприймають вашу музику закордоном? Чи є плани виступити наступного літа на фестивалях Європи, наприклад?

– Нашу музику сприймають дуже охоче, наприклад, США та Японія посідають друге і третє місця по завантажуванню ONUKA в мережі. Дехто дивується, що музика українська, адже їм “чується” польська мова. Є фітбеки з Німеччини, Канади, Аргентини, Австралії, Чилі. Реліз реміксів на трек “Look” також вийшов багатонаціональним, тому, сподіваюсь, європейські фестивалі не за горами.

– Які альбоми та виконавці звучали у вашому плеєрі цього року найчастіше?

– Це були Thom Yorke, Jon Hopkins, Moderat, The xx, Lorde, Daughter, Matthew Herbert.

– На вас уже чекають в багатьох містах України. Є якісь конкретні плани щодо туру?

– Хотілося б відвідати кожне місто України, але на жаль, ситуація керує нами, а не навпаки. Сподіваюся, в 2015 році музика буде потрібна і ми завітаємо щонайменше в міста-мільйонники.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: