Меню & пошук

Картину Мунка «Крик» потрібно дивитися з відстані, аби не пошкодити її — дослідження

Картину Мунка «Крик» потрібно дивитися з відстані, аби не пошкодити її — дослідження

Виявилося, що світло не впливає на руйнування картини.


[ads-pc-2]

Картина Едварда Мунка 1910 року «Крик» потребує фізичного дистанціювання, пише The Guardian. Міжнародна спільнота дослідників з Бельгії, Італії, США та Бразилії, які прагнуть визначити основну причину погіршення якості фарби на полотні, виявили, що Мунк випадково використав неякісну жовту фарбу, яка може вицвітати і відшаровуватися навіть при відносно низькій вологості, зокрема при вдиханні натовпом любителів мистецтва.  З часом яскраво-жовті мазки пензля Мунка набули білуватого відтінку.

«Виявилося, що замість того, щоб використовувати чистий сульфід кадмію, як він повинен був зробити, мабуть, він також використовував неякісну версію, яка містила хлориди», — сказав професор Коен Янссенс з Університету Антверпена. «Я не думаю, що це було навмисне використання — я думаю, що він просто купив неякісну фарбу. Це 1910 рік, і в цей момент хімічна промисловість, що виробляє хімічні пігменти, вже існує, але це не означає, що вони контролюють якість».

Спочатку дослідники перевірили, чи може зменшення впливу на картину світла стати ключем до її захисту від подальшого руйнування.

«Але виявилося, що світло насправді не дуже шкідливе, тому немає сенсу зменшувати рівень світла нижче нормального», — сказав Янссенс. «Потрібно почати працювати з відносною вологістю в музеї, або ізолювати публіку від картини, або живопис від публіки, скажімо так, щоб публіка могла це оцінити, але не дихала на поверхню картини».

Музей Мунка в Осло повинен переїхати в нове місце цього року, і висновки дослідників повинні вплинути на те, як картину виставлятимуть перед публікою ​​в майбутньому.

Мунк написав чотири версії картини «Крик» в період з 1893 по 1910 рік. На картині 1910 року залишили коричневу водяну відмітку, коли її викрали разом з іншим шедевром Мунка — «Мадонною» — дві озброєні людини в масках 22 серпня 2004 року. Картини знайшли в 2006 році. Троє чоловіків були засуджені до тюремного ув’язнення, двом з яких було наказано виплатити 66 мільйонів фунтів стерлінгів за збиток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: