Меню & пошук

Вчені з’ясували, що гормон голоду покращує пам’ять − дослідження

Вчені з’ясували, що гормон голоду покращує пам’ять − дослідження

Дослідники Каліфорнійського університету знайшли неочікувану функцію гормону голоду


[ads-pc-2]

Команда нейродослідників з Університету Південної Каліфорнії виявила нову функцію гормону голоду греліну − покращення памяті, пише Medical Xpress.

Гормон грелін виробляється у шлунку і відправляє сигнал про голод у мозок. Щойно грелін синтезується, він повязується з рецепторами на блукаючому нерві і передає сигнали до мозку.

«Нещодавно ми зясували, що на додачу до впливу на кількість їжі, яку ви споживаєте, блукаючий нерв також впливає на функції памяті», − каже головний автор дослідження доктор Скотт Каноскі.

За новою гіпотезою вчених, глелін є ключовою молекулою, що відповідає за процеси памяті.

Дослідники провели експеримент на лабораторних щурах. У них зменшили кількість рецепторів греліну та заблокували поступання сигналів греліну в блукаючий нерв. Під час серії завдань на запамятовування у тварин перевіряли епізодичну память − вони повинні були згадати розташування обєкта у певному місці. Щури, у яких були заблоковані сигнали греліну, гірше виконували завдання і частіше підходити до їжі, але їли меншими порціями. Вчені вважають, що це повязано з погіршенням епізодичної пам’яті.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: