Меню & пошук

Дослідники хочуть робити з використаних одноразових масок дороги

Дослідники хочуть робити з використаних одноразових масок дороги

Це зменшить вплив пандемії на навколишнє середовище.


[ads-pc-2]

Одноразові маски для обличчя забруднюють середовище: більшість з них потрапляє на звалища. Щоденно у світі використовують 6,8 мільярда масок, пише Fast Company.  Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі «Science of the Total Environment», маски можна використовувати при прокладанні доріг.

Вчені з Університету RMIT в Мельбурні, Австралія, розробили новий матеріал з подрібнених одноразових масок та бетонного наповнювача (RCA). Останній виготовляють з матеріалів будівель, які зносять. Маски роблять RCA більш пластичним і міцним. Новий матеріал можна використовувати як основу доріг і тротуарів.

За словами Джи Лі, професора Університету RMIT, який керував дослідженням, RCA, змішаний з подрібненими масками, можна використовувати для двох з чотирьох шарів, які стають основою майбутніх доріг. За їхніми оцінками, для прокладання двосмугової дороги протяжністю один кілометр знадобиться близько 3 мільйонів масок для обличчя.

Крім цього, новий процес може здешевити будівництво доріг. Видобуток первинного матеріалу з кар’єру коштує близько 50 доларів за тонну, тоді як вартість RCA становить близько 26 доларів. 

«Використання масок з RCA як альтернативного матеріалу не тільки зменшить кількість відходів, що утворюються в результаті пандемії, а й знизить витрати на будівництво приблизно на 30%», — говорить Лі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: