Коста-Рика повністю перейшла на відновлювальні джерела енергії
Коста-Рика повністю перейшла на відновлювальні джерела енергії
[ads-pc-2]
Коста-Рика, 5-мільйонна країна в Центральній Америці, повністю перейшла на відновлювальні джерела енергії. Останні 75 днів електростанції країни, які працюють завдяки воді, сонцю та вітру, повністю забезпечили її потреби в енергії.
Однією з причин такого тривалого і безперервного використання відновлювальних джерел стала значна кількість опадів цього року. Окрім застосування гідроелектростанцій, Коста-Рика також щільно вкрита вулканами, що дозволяє використовувати геотермальні джерела енергії, а наявність тропічного клімату – сонячні та вітрові.
Минулого року влада країни затвердила амбіційний проект вартістю $950 млн, який пришвидшить впровадження нових технологій для використання енергії вулканів та перетворення її на електрику. Коста-Рика ще в 1948 році відмовилась від власної армії, притримуючись політики нейтралітету, а також посідає друге місце в Центральній Америці за рівнем життя, поступаючись лише Панамі.
Коста-Рика не стала першою країною в світі, яка на 100% забезпечує себе відновлювальною енергією: цього показника досяг острів Бонер, заморська територія Нідерландів у Карибському регіоні. Іншими країнами, які активно впроваджують інноваційні технології для переходу на альтернативні джерела енергії, є Ісландія (85% всієї енергії надходить з гідро- та геотермальних станцій), Данія, а також Швеція та Естонія. 40% енергії у Данії виробляється за допомогою вітру.
Минулого тижня ми писали про нову технологію сонячних панелей, яка дозволяє створювати їх абсолютно прозорими та використовувати замість вікон.
0 Коментарів