Меню & пошук

Що почитати: 16 книг, що вийшли у жовтні

Що почитати: 16 книг, що вийшли у жовтні

Поповнення в бібліотеку


[ads-pc-2]

Збираємо книжки, які вийшли друком у жовтні й уже з’явилися на полицях книгарень.


Художня література

«Відьми за кордоном» Террі Пратчетт

Видавництво Старого Лева

«Відьми за кордоном» – третій роман циклу «Відьми» серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта.

Молода відьма Маґрат Часник отримує в спадок чарівну паличку й обов’язки феї-хрещеної і тепер має докласти всіх зусиль, щоб її підопічна не вийшла заміж за принца. Уперті й невгамовні Бабуня Дощевіск і Тітуня Оґґ, звісно ж, не можуть триматися осторонь і разом з нею вирушають до далекої Ґеної. Дорогою з несамовитою трійцею трапляються карколомні пригоди: польоти й перетворення, азартні ігри та погоня, зустрічі з персонажами народних казок і літературних творів. Урешті відьми опиняються віч-на-віч із лихою феєю-хрещеною, яка ставить експерименти з реальністю і прагне будь-що досягти своєї версії хепі-енду, навіть ціною знищення королівства.

 


«Атлас монстрів і привидів» Федеріка Магрін

#книголав

Атлас поділений на розділи, кожен із яких пов’язаний із певною частиною світу і містить карту всіх істот, щоб читачі бачили, де саме водиться те чи те створіння. Далі на сторінках містяться описи різноманітних потвор. Деякі з них – це просто стислий переказ найцікавіших фактів, а інші називають точні місця, де бачили монстрів, перелічують їхні основні властивості та підказують, як їх перемогти.  На них ти знайдеш детальнішу інформацію про місця, де вони живуть, а також легенди й перекази, що їх супроводжують. І нарешті, три спеціальні вставки розповідають про відомих українських привидів, водяних і міфічних монстрів.


«Мережа Аліси» Кейт Квінн

Vivat

У цьому романі йдеться про сміливість і незламність жінок, їхню жертовність заради країни та вірних друзів, а ще про подвійні стандарти, з якими вони стикались у Першій і Другій світових війнах. Двох зламаних, але водночас відважних жінок пов’язує жорстока боротьба за життя й один спільний ворог. Жахіття війни не знищили їх, а натомість зробили сильнішими. Тепер героїні ладні на все, щоб помститися ворогу й повернути собі надію на майбутнє. Ця книжка – мандрівка у складні й небезпечні часи, коли сильні жінки намагалися налагодити своє життя в повоєнні роки й, перебираючи своє минуле, дошукатися в ньому істини.


«Усе, чого ми бажали» Емілі Ґіффін
Vivat

Це бентежний й емоційний роман про підліткові помилки та їхні наслідки, про батьків, які намагаються захистити дітей, про класову нерівність і расову дискримінацію, на які суспільство не повинно закривати очі. А ще це роман про кохання, вірність, моральні цінності й важливість уміти прощати рідних. 

Невеличке містечко Нешвіл сколихнув найгучніший скандал, у центрі якого опинилися дочка місцевого тесляра Лайла і син заможних благодійників Фінч. Одна компрометуюча світлина, яку розповсюдили швидше ніж новини про пожежу, назавжди змінила життя двох родин. Щасливе майбутнє дітей і, зрештою, репутація батьків потрапили під загрозу. На тлі суспільного резонансу головні герої мають усвідомити, що для них важливо, і зробити свідомий вибір. У хороший чи поганий бік – залежить від них самих.


«Золотий носоріг» Ганна Яновська

Видавництво Старого Лева

«Золотий носоріг» – поетична збірка не про екзотичну Південну Африку, це радше книжка про ту Південну Африку, яка на душевній мапі десь межує з Україною. У ній є високі гори і пишні квіти з власними чарами, давні риби й капітан літака, є революціонери й біженці, пінгвіни на жаркому березі, вуличні торгівці й великий прибережний вітер.

Ганна Яновська, авторка книжки, 2017 року побувала у Південній Африці й вивезла звідти цього золотого носорога. Це не зовсім той – тонкий і ювелірний, якого знайшли в скарбах давнього царства над Лімпопо, і не зовсім його велика копія, що стоїть у центрі Йоганнесбурга. Проте цей золотий носоріг теж справжній, тому що в ньому свіжі враження з далекої країни, де з-під строкатих візерунків, різких запахів, запаморочливих краєвидів прозирає щось до співу близьке і рідне.

 

 


«Терапія» Себастіан Фітцек

Vivat

У головного героя драматичного детективу психіатра Віктора Ларенца за загадкових обставин зникла 12-річна дочка. За чотири роки, втративши надію її повернути, він усамітнюється на невеличкому острові. Але його спокій порушує хвора на шизофренію незнайомка, яка бачить дивні видіння: їй з’являється дівчинка, схожа на Вікторову доньку. Ларенц хоче дізнатися, що сталося з його маленькою Йозефіною, тому розпочинає курс терапії, який поступово перетворюється на драматичне розслідування. Для шанувальників моторошних детективних історій з оригінальним сюжетом і несподіваним фіналом.


Нон-фікшн

«Шкура у грі» Насім Ніколас Талеб

Наш формат

Той, хто отримує винагороду, має також брати на себе частину відповідальності. Ризикнути власною шкурою у грі. Саме цей принцип обмежить наслідки породжених цивілізацією суперечностей: між діями і балаканиною, справжнім і штучним, силою й імітацією, намірами й результатами, любов’ю і грішми, авторами й редакторами, політикою та політиками. 

У цій книжці філософ і фінансовий гуру Насім Талеб аналізує чотири аспекти людського життя: надійність і невизначеність знань; симетрію людської діяльності, утілену в справедливості, правосудді, відповідальності й взаємодії; обмін інформацією, а також раціональність у реальному світі. Нероздільність цих чотирьох аспектів очевидна тоді, коли на кін ставиться власна шкура.


Ukraїner. Ukrainian Insider (англомовна версія)

Видавництво Старого Лева

«Ukraїner. Країна зсередини» – ​книга за мотивами першого кола масштабної експедиції Украї­ною, яка тривала з літа 2016-ого до зими 2018-ого року й охопила всі історичні регіони: ​від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. У книзі зібрані найяскравіші моменти з манд­рівок унікальними куточками країни: історії людей і місць, що надихають, зворушують і дивують, а також фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою й автентичною. Ініціатор проєкту – Богдан Логвиненко.


«Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР» Джек Шефер, Марвін Карлінс

Vivat

Агенту ФБР Джекові Шеферу доводилося користуватися незвичайними стратегіями для ефективної взаємодії з оточенням, зокрема зі шпигунами й злочинцями. Протягом двадцяти років фахівець із поведінкового аналізу розробляв оригінальні методи впливу на людей. Він наголошує, що ці стратегії придатні й для повсякденного життя, щоб побудувати міцні стосунки, навчитися розпізнавати брехню і розуміти поведінку інших. Чудові поради колишнього агента ФБР допоможуть керівникам, досвідченим менеджерам і продавцям-початківцям, батькам і вчителям, а також усім, хто прагне налагодити дружні чи романтичні стосунки й опанувати надскладне мистецтво подобатися людям з першого погляду.


«Команда суперників. Біографія Лінкольна» Доріс Кірнс Гудвін

Наш формат

Якщо поглянути на постать президента США Авраама Лінкольна, може здатися, що він узявся нізвідки: юрист із глушини, котрий відслужив один термін у палаті представників і двічі підряд не зміг потрапити до Сенату США. Дехто каже, що його несподіване висунення у президенти – просто випадковість. Але історія показала, що успіх Лінкольна зумовлювався гострим розумом, умінням покладатися на себе, жорсткими амбіціями й неабияким ораторським хистом. Яким бачило Лінкольна його оточення? Як йому вдалося перетворити своїх суперників на потужну команду соратників?

У цій книжці-біографії, заснованій на листах і щоденникових записах, авторка змальовує портрети чотирьох конкурентів, найяскравішим з яких був Лінкольн. За образом усім відомого політика у костюмі й капелюсі вона показує живу особистість, яка ніколи не втрачала віру в себе й свою країну.


«Зламати ДНК. Редагування генома та контроль над еволюцією» Дженніфер Дудна, Семюель Стернберг

Наш формат

Кожної секунди людина зазнає приблизно мільйон різноманітних мутацій. А що як науковцям удалося взяти контроль над небезпечними змінами в організмі? З допомогою редагування геному вчені можуть запобігати хворобам, викорінювати збудників смертельних захворювань і відроджувати вимерлі види тварин. Нині наука стоїть на межі нової доби генної інженерії, яка впродовж наступних років підвищить урожаї, зробить худобу здоровішою, а продукти – поживнішими. Та яка потенційна небезпека закладена в редагуванні генетичного коду й чи зможемо ми використовувати цей інструмент лише на користь людству?

У цій книжці біохіміки Дженніфер Дудна й Семюел Стернберґ розповідають захопливу історію винайдення прогресивної біотехнології, здатної змінювати генетичний код, який визначає долю кожної живої істоти на планеті, зокрема й людини.


«Твій мозок у роботі. Як припинити відволікатися і працювати продуктивніше» Девід Рок

Наш формат

Іноді непомітні внутрішні рішення, що відбуваються за мілісекунди, змінюють усе. Саме так ти раптово відволікаєшся, перенавантажуєшся, перемикаєшся на інше завдання і врешті-решт забуваєш, над чим працював.

Девід Рок, тренер з продуктивності, що допомагає організаціям, на зразок HP, MasterCard, Microsoft, NASA, запевняє: стати зосередженішим можна тоді, коли зрозумієш, як влаштований і функціонує мозок. У цій книжці автор показує, що відбувається в мозку, коли ти працюєш, і як цим послуговуватися на користь продуктивності, уникаючи професійного вигорання.


«Вони всіх зробили! Як великі підприємці побудували свої імперії і як тобі зробити те саме» Гарі Вайнерчук

Vivat

Яскравий особистий бренд має вирішальне значення для підприємницького успіху, а нові технологічні реалії диктують жорсткі принципи просування й реклами. Інтернет-платформи – трамплін, який дасть старт успішному бізнесу. І Гарі Вайнерчук знає все про те, як правильно «стрибнути». У своїй книжці він наводить практичні поради, як зробити свій бізнес-продукт популярним у соцмережах, розсекречує маловідомі нюанси й основні інструменти, інноваційні поради й хитрощі, які поліпшують традиційні та перевірені часом стратегії. Це видання стане у нагоді тим, хто прагне перемагати: профі й технічно просунутим, молодим, які тільки «розкручують» свій бренд, і професіоналам, що вже побудували кар’єру, – усім, хто хоче не марнувати свій час і трафік в інтернеті, а нарешті отримувати від цього прибуток.


«Успішні»  Гайді Грант-Галворсон

Наш формат

Іноді ціль не виправдовує засоби, надзусилля не приводять до успіху й навіть найчіткіші плани провалюються. Усе очевидно: ви неправильно визначили мету. Дослідниця психології успіху Гайді Ґрант-Галворсон запевняє, що одним з основних умінь для досягнення цілі є здатність не лише посилювати самоконтроль на шляху до бажаного, а й вчасно послабити його і навіть піддатися спокусі.

Ця праця – спроба авторки простою мовою подати інформацію з наукових журналів і посібників, щоб ці дані можна було застосовувати на практиці. З допомогою порад і вправ, викладених у книжці, ви зможете не лише розуміти причини власних невдач і правильно ставити собі завдання, а й сприяти близьким утілити бажане.


«Немислиме. 9 історій про людей із дивовижним мозком» Гелен Томсон

Наш формат

Мозок залишається одним із найзагадковіших органів нашого тіла. Пам’ять, увага, здатність орієнтуватися в просторі здаються нам звичними, однак учені продовжують здійснювати сотні експериментів, аби пояснити їх. А що відбувається, коли ці функції зникають чи, навпаки, надзвичайно посилюються? Авторка цієї книжки кілька років подорожувала світом, збираючи історії людей із дивовижним мозком. Як живе чоловік, що детально пам’ятає кожен день, або жінка, яка губиться навіть у власній квартирі? Як почувається людина, котра уявляє себе тигром? Як працює лікар, який відчуває біль інших, просто дивлячись на них? Ці історії не лише показують особливості мозку унікальних людей, а й допомагають зрозуміти і розкрити дивовижні таланти, що приховані в мозку кожного з нас.


«Працювати на себе. Як не прогоріти в малому бізнесі» Майкл Гербер 

Наш формат

Започаткування власного бізнесу оповите міфами. Підприємець, немов Геракл, хоробро долає перешкоди й досягає мети. Та що як для відкриття успішної музичної крамниці не достатньо бути музикантом? Що як для розвитку своєї справи потрібно щось більше ніж просто підприємницький хист?

Кваліфікований консультант з малого бізнесу Майкл Гербер і його команда впродовж багатьох років аналізують тисячі бізнес-сценаріїв і виводять постійно дієві закони розвитку малих підприємств. У цій книжці автор проведе вас етапами становлення, розповість про найуспішніший малий бізнес і найголовніше – допоможе створити цікаву й рентабельну власну справу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: