Меню & пошук

Австралійські дослідники знайшли найбільший кратер на Землі

Австралійські дослідники знайшли найбільший кратер на Землі

[ads-pc-2]

6341154-4x3-940x705

Дослідники з Австралійського національного університету під керівництвом професора Ендрю Гліксона виявили два величезні кратери які, ймовірно, є найбільшими з коли-небудь знайдених на планеті. Діаметр кожного з двох кратерів – близько 200 кілометрів.

За словами вчених, дві структури, які було знайдено в центральній Австралії, є слідами зіткнення з Землею величезного метеориту, який розколовся під час падіння на дві частини. Гліксон стверджує, що падіння метеориту такого розміру спричинило масове вимирання живих видів на планеті, проте коли саме – невідомо, вчені досі досліджують вік кратеру.

meteor-crater--winslow--arizona

Для прикладу, діаметр Арізонського кратера – всього 1,5 км

Проби матеріалу з обох кратерів показали, що вони мають спільне походження – саме це й привело вчених до теорії про метеорит, який розколовся на дві частини. За мільйони років перетворення рельєфу приховали сліди стародавніх кратерів, проте сучасні методи досліджень, які включають геотермальне буріння та сейсмічно-магнітну томографію, дозволяють виявити приховані шрами на обличчі планети. Австралійські кратери приховані під шаром земної кори у 5 кілометрів.

На даний момент вчені розрізняють 5 найбільших вимирань в історії планети, які кожного разу спричиняли масове вимирання живих видів та кардинальне зменшення їх кількості. Останнє з таких масових вимирань призвело до зникнення динозаврів.

Extinct

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: