Меню & пошук

Чернівці потрапили до Світової спадщини ЮНЕСКО

Чернівці потрапили до Світової спадщини ЮНЕСКО

Колишню резиденцію буковинських митрополитів, будівля якої належить зараз Чернівецькому університету, внесли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Відповідне рішення було прийняте вчора на засіданні комітету цієї організації у Парижі.

Резиденція буковинських митрополитів була збудована в 1864-1882 роках на місці старого єпископського палацу. Архітектором резиденції став чеський вчений Йозеф Главка, який спроектував будівлю в дусі еклектики з використанням елементів візантійського і романського стилів. Комплекс складається з трьох будівель – головного корпусу, духовної семінарії з церквою Трьох Святителів та пресвітерію. В головному корпусі зараз знаходиться ректорат та факультет іноземних мов, а колись це були апартаменти митрополита. 

Внутрішні зали корпусів досить багато оформлені – з використанням китайського шовку, орнаментів, підлоги з червоного буку та дуба.

З часу подання заявки Чернівецьким університетом пройшло всього 3 роки, і позитивне рішення було прийняте досить оперативно. За словами ректора вузу, Степана Мельничука, навчальні факультети будуть перенесені з пам’ятки до новозбудованого корпусу, в той час як в резиденції залишаться музеї та виставкові зали.

На даний момент в Україні, окрім чернівецької резиденції, є 5 об’єктів Світової спадщини: Києво-Печерська лавра, Софійський собор, історичний центр Львова, букові праліси Карпат, а також пункти геодезичної дуги Струве.

фото: grigoryev.net

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: