Меню & пошук

«Комплекси, що живуть у шафі»: як їх позбутися?

«Комплекси, що живуть у шафі»: як їх позбутися?

«Індивідуальності», а не «недоліки» тіла


[ads-pc-2]

Чому варто зосередитися на тому, що подобається в собі, замість нескінченних спроб приховати недоліки – пояснювала для Inspired Любов Проценко, стилістка й психологиня гардеробу.


Любов Проценко

Погодьтеся, мало хто поповнює свій гардероб, просто щоб не ходити голими. Із плином часу та розвитком модної індустрії з’явилося багато причин для обновок. Одна з них – приховати свої комплекси та недоліки.

Психологи говорять, що більшість комплексів – родом з дитинства. З одного боку, однолітки говорять прямою мовою: ти негарна, криві ноги, маленький зріст чи, навпаки, зависока. Ще більше на наше формування впливають батьки. Вони часом провокують невпевненість у собі різними фразами та діями – наприклад, говорячи «ти ж моя пишечка» і купуючи чергову булочку. «Ти себе в дзеркалі бачила?» – так батьки провокують дитину сумніватись у своїй красі. «Ти ж дівчинка» – так нав’язують певні стандарти щодо жіночої краси через власну призму стереотипів. 

Загальновідома фраза «все пізнається в порівнянні» призвела до того, що жінки, порівнюючи себе одна з одною, розуміють, що вони недосконалі. Хтось скаже: «я інша і це моя особливість», але в більшості з’являється «біль» у вигляді найрізноманітніших комплексів та бажання щось у собі змінити, стати кращою. 

via GIPHY

Бренди пропонують «пігулки швидкої дії» у вигляді нових фасонів одягу щосезону. В кожній колекції знайдуться речі, які візуально роблять вас вищою, збільшують або зменшують груди, розширюють чи звужують плечі, роблять стрункішою та й взагалі гарнішою. 

Ключовим словом тут є «візуально», тобто коли ви одягаєте ту чи іншу річ із конкретним запитом щось у собі змінити – ви змінюєтесь у дзеркалі. В мозку відбувається самообман, адже прямого впливу на зовнішність немає: від нової сукні з рукавами «ліхтарик» плечі ширшими не стануть, висока посадка брюк не додасть кілька сантиметрів до зросту, білизна «пуш-ап» розмір грудей не збільшить. У результаті ви ходите по колу з року в рік, набиваючи шафи новими речами, а корінь проблеми не зникає. Невпевненість у собі та власній красі тільки зростає.

Маркетологи фешн-брендів розуміють, що наші слабкості часом стають хорошим ресурсом для просування продукції.

via GIPHY


7 симптомів приховування комплексів одягом:

  • Вам потрібна порада близьких людей при виборі речі в магазині;
  • Перед виходом із дому можете переодягнутися 2-5 разів;
  • Нехтуєте комфортом заради краси;
  • Трендовість речі має для вас велике значення;
  • Перепрошуєте за свій зовнішній вигляд;
  • Чекаєте компліменти стосовно вашого одягу;
  • Засмучуєтеся, якщо оточення не помічає обновку чи статусність речі. 

Кому вигідні наші комплекси та чому про цю проблему всі мовчать?

Модна індустрія є багатомільярдною ланкою економіки світу – глобальний фешн-ринок оцінюють у 406 мільярдів доларів. Бренди щороку створюють безліч колекцій, відстежуючи наш «біль» і пропонуючи способи його «лікування». 


Чому так відбувається? 

Шалена конкуренція серед виробників змушує шукати найрізноманітніші шляхи та методи для реалізації новинок щосезону. Маркетологи фешн-брендів розуміють, що наші слабкості часом стають хорошим ресурсом для просування продукції. Аналізуючи наші бажання та досліджуючи, які саме емоції впливають на здійснення покупки, бренди будують стратегії збуту товарів.

Поняття природної краси стає дедалі більшим трендом; натуральність, індивідуальність, прийняття себе та свого реального життя повільно входить у фешн-індустрію

via GIPHY


Як здобути впевненість у собі та припинити приховувати комплекси одягом?

Поняття природної краси стає дедалі більшим трендом; натуральність, індивідуальність, прийняття себе та свого реального життя повільно входить у фешн-індустрію також. Відомі співачки, акторки та інші self-made women почали демонструвати в соціальних мережах свої фото без макіяжу, тіло без ретуші; вони зізнаються, що почуваютсья комфортно у власному тілі без дієт. Із подіумів зникають моделі з надмірною худобою та з’являються моделі plus size. Природність перемагає штучність.

З’ясуйте причину думки, що у вас щось не так із зовнішністю. Для цього згадайте та проаналізуйте своє минуле. Можливо, у вас була подруга чи друг, які часто вказували на вашу недосконалість і тим самим нав’язалували комплекс. Або батьки демонстрували своїм прикладом, що потрібно бути гарними для когось, а не для себе. Партнер має великий вплив на формування наших комплексів: часом кохана людина ледь не з перших днів стосунків може диктувати, як ви повинні виглядатися. Це маніпуляція і не потрібно їй піддаватися.

Подивіться на своє тіло як на індивідуальність, а не як на недолік.

via GIPHY

Подумайте, який тип вашої фігури. Розрізняють 5 основних типів: прямокутник, трикутник, перевернутий трикутник, пісочний годинник та коло. Кожна фігура – це різні особливості будови тіла. Але в жодному разі не має існувати твердження, що жінка з фігурою «коло» гарніша за жінку з фігурою «прямокутник» чи «груша». Вони просто різні – це факт. В інтернеті є багато інформації про те, як зрозуміти, якого типу ваша фігура. Подивіться на своє тіло як на індивідуальність, а не як на недолік.

Ми звикли вважати, що зовнішній вигляд має вплив на наш успіх. Про актуальність тих чи інших моделей одягу варто пам’ятати, але не зациклюватися. Трендові речі додавайте дозовано. Сьогоднішнє різноманіття фасонів одягу дозволяє підібрати індивідуальний стиль відповідно до типу вашої фігури, зовнішності, характеру та настрою. Обираючи річ, керуйтеся тим, як ви себе почуваєте в одязі, чи вам комфортно. Підкреслюйте те, що вам подобається в собі, та ігноруйте, що вважаєте недоліком. Наприклад: ви любите тонку талію і не любите широкі стегна. Формулюєте думку «мені потрібно підкреслити талію» замість «приховати стегна». Так думка про негатив до себе поступово зникне.

Формуйте свій гардероб відповідно до способу життя. Враховуйте, скільки часу ви проводите на роботі, яка кількість вихідних, чи бувають світські заходи, з ким ви частіше відпочиваєте. Щоб бути щасливими, одяг для кожної сфери життя має передавати емоцію, яка притаманна вам сьогодні, а не тій людині, якою ви мрієте бути в майбутньому. 

Хваліть себе не лише тоді, коли ви в гарному одязі чи досягли якоїсь мети, а і без причини. В домашньому одязі й без макіяжу.

via GIPHY

Частіше посміхайтеся собі в дзеркалі та робіть компліменти. Хваліть себе не лише тоді, коли ви в гарному одязі чи досягли якоїсь мети, а і без причини. В домашньому одязі й без макіяжу.

Для натхнення можете знайти в соціальних мережах успішних жінок, які пишаються своїми нестандартними формами чи зовнішністю. Відпишіться від «ідеальних» профілів, бо деякі демонструють «штучне» щасливе життя. Але у світі немає досконалості, тож ви також недосконалі й разом із тим прекрасні. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: