Меню & пошук

10 найвищих хмарочосів на Землі

10 найвищих хмарочосів на Землі

[ads-pc-2]

Слово хмарочос увійшло у вжиток людства відносно нещодавно – всього в другій половині ХІХ століття. Лише з початком науково-технічного прогресу з’явилася можливість будувати будинки висотою більше кількох поверхів, і чим далі, тим ця кількість зростала.

У 1931 році було завершено будівництво Empire State Building – цей хмарочос став монстром для свого часу, і ще 40 років після цього тримав перше місце за висотою на Землі – щоб віддати його двом іншим хмарочосам Нью-Йорка – так званим “вежам-близнюкам”. Технології, які дозволили будувати хмарочоси вище 500 м з’явилися лише на початку ХХІ століття.

10. Jin Mao Tower, Шанхай. 421 м

Елегантна вежа Джин Мао була відкрита в 1999 році, і виконана з використанням традиційних східних форм архітектури, а саме будинків-пагод. Хмарочос став одним з першим у забудові нового району Шанхая, де за 10 років з’явилося одразу кілька будівель класу supertall.

Jin Mao Tower

Jin Mao Tower

9. Trump International Hotel and Tower, Чикаго. 423 м

Жителі Чикаго називають вежу, яка розташована на березі одного з численних каналів просто – Trump Tower. Вона була відкрита в 2008 році і стала другою за висотою в США та Чикаго. Хоча на початку десятиліття власник хмарочосу, Дональд Трамп, заявляв про плани побудувати найвищу споруду на землі.

Trump Tower Chicago

Trump Tower Chicago

Trump Tower Chicago

8. Guangzhou International Finance Centre, Гуанчжоу. 440 м

Перший проект міжнародного фінансового центру в Гуанчжоу передбачав створення веж-близнюків, але в кінці від нього відмовились. Втім, це не зменшило красу трикутної скляної вежі, яка була побудована в місті.

Guangzhou International Finance Centre

Guangzhou International Finance Centre

7. Willis Tower, Чикаго. 442 м

Більш відома під своєю колишньою назвою Sears Tower, ця чиказька вежа на даний момент – найвища не лише в місті, а й у всьому США. Хмарочос також посідав перше місце в світі чверть століття – з 1973 року до 1998 року, і досі залишається невід’ємною частиною міського пейзажу. Willis Tower – це візитівка Чикаго.

Willis Tower

Willis Tower

Willis Tower

6. Nanjing Greenland Financial Center, Нанкін. 450 м

Ще один хмарочос з когорти найновіших – він був відкритий навесні 2010 року, і одразу ж увійшов у десятку найвищих у світі. Будівлю було спроектовано тими ж людьми, які створили переможця цього рейтингу.

Nanjing Greenland Financial Center

Nanjing Greenland Financial Center

5. Petronas Towers, Куала-Лумпур. 452 м

Один з найгарніших хмарочосів не лише Азії, а й усього світу, який закріпив за собою статус архітектурної пам’ятки. Вежі Петронас було побудовано в 1998 році, протягом чотирьох років вони були найвищими у світі, а зараз отримали статус найвищих веж-близнюків. З’єднані елегантним мостом, вежі мають в своїй основі восьмикутну зірку – один з головних орнаментів в ісламі.

Petronas Towers

Petronas Towers

Petronas Towers

Petronas Towers

4. International Commerce Centre, Гонконг. 484 м

Вежа була відкрита минулого року, але деякі її елементи – такі як готель Рітц-Карлтон та оглядовий майданчик – запрацювали лише цього року. На останньому поверсі хмарочоса розміщені найвищий у світі бар та басейн.

International Commerce Centre

International Commerce Centre

International Commerce Centre

3. Shanghai World Financial Center, Шанхай. 492 м

Ще одна з яскравих візитівок Шанхаю, хмарочос фінансового центру був відкритий у 2008 році. Цікаво, що початковий дизайн передбачав круглу дірку на вершині, але через схожість з японським прапором отвір замінили на прямокутний. Безпосередня його функція – пропускання вітрів та запобігання перегину хмарочосу.

Shanghai World Financial Center

Shanghai World Financial Center

Shanghai World Financial Center

2. Taipei 101, Тайпей. 509 м

Тайпей 101, який отримав таку назву через кількість поверхів, утримував світову першість за висотою з 2004 по 2010 роки. Будівля виконана в азійському стилі, що також робить її неповторною та такою, що запам’ятовується. Всередині хмарочосу розміщена величезна підвісна куля, яка допомагає зберігати його стійкість під час руйнівних землетрусів.

Taipei 101

Taipei 101

Taipei 101

1. Burj Khalifa, Дубай. 828 м

Найвищий хмарочос у світі і найвища споруда, коли-небудь створена людством. Бурж Халіфа (до 2010 Бурж Дубай) став символом нової епохи у висотному будівництві – адже таких висот ще нікому не вдавалось досягти. Хмарочос побудовано в нестерпних умовах – посеред пустелі, палючого сонця та шалених вітрів. Форма будівлі нагадує пелюстки квітів і запобігає руйнації від вітру. Зовнішні панелі також обладнані таким чином, аби захистити мешканців Бурж Халіфи від високих температур.

Сам хмарочос вже під час будівництва встановив кілька рекордів – найвище нагнітання бетонної суміші, найшвидші ліфти на планеті та самостійне енергозабезпечення від сонця і вітру. Зі 124 поверху хмарочосу можна побачити протилежний берег Перської затоки – Іран. Будівництво століття тривало 5 років і коштувало $1,5 млрд.

Burj Khalifa, Dubai

Burj Khalifa, Dubai

Burj Khalifa, Dubai

Burj Khalifa, Dubai

В найближчі 5 років вежа Дубаю – поза конкуренцією. Але якщо в Саудівській Аравії все-таки збудують хмарочос висотою більше кілометра – то Бурж Халіфа втратить свій теперішній статус. Проте, про це ми розкажемо вже  наступного разу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: