Меню & пошук

Арктичний лід став тоншим на 20% з 2009 року — дослідження

Арктичний лід став тоншим на 20% з 2009 року — дослідження

Для дослідження використали дані з супутника.


[ads-pc-2]

Нове дослідження NASA виявило, що лід Північного Льодовитого океану став тоншим на 20%. Про це пише Science Daily з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі «Geophysical Research: Oceans».

Арктичний лід допомагає зберігати Землю прохолодною, оскільки його яскрава біла поверхня відбиває сонячні промені назад в космос. Щороку вчені використовують кілька супутників і наборів даних, щоб відстежити, скільки Північного Льодовитого океану покрито льодом і якої він товщини. Результати нового дослідження NASA і супутника ICESat-2 свідчать про те, що морський лід став тоншим на цілих 20% з моменту закінчення першої місії ICESat (2003-2009).

Товщина арктичного морського льоду різко скоротилася в перше десятиліття XXI століття. З запуском ICESat-2 в 2018 році дослідники почали використовувати нові способи вимірювання товщини морського льоду.

«Ми не можемо отримати товщину тільки від самого ICESat-2, але ми можемо використовувати інші дані для отримання вимірювань», — сказав Алек Петті з команди дослідників. 

За останні 40 років площа арктичного морського льоду скорочувалася приблизно на 12% за десятиліття. А в період з 2015 по 2019 роки були зафіксовані чотири найнижчі показники обсягу арктичного льоду.

Раніше дослідження виявило, що морський лід, який оточує Антарктиду, почав стрімко танути.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: