Меню & пошук

Морський лід, що оточує Антарктиду, почав стрімко танути − дослідження

Морський лід, що оточує Антарктиду, почав стрімко танути − дослідження

Раніше на цьому континенті його рівень лише зростав


[ads-pc-2]

Після десятиліть поступового зростання антарктичний морський лід почав танути швидше, ніж в Арктиці. Про це стало відомо після підбиття підсумків 40-річного спостереження за льодовиками Антарктиди за допомогою супутника, пише CNN.

За словами Клер Паркінсон, старшої наукової співробітниці НАСА і авторки дослідження, морський лід має вирішальний вплив на клімат Землі. Його поверхня відбиває від 50% до 70% сонячного світла і спрямовує його назад у космос. Але коли морський лід тане, він перетворюється на темну поверхню океану, яка поглинає 90% сонячного світла. Чим більше світла поглинається, тим теплішими стають глобальні системи.

Морський лід, що оточує Антарктиду, давно цікавив науковців. На відміну від Арктики, де лід Північного Льодовитого океану постійно танув протягом останніх десятиліть, кількість морського льоду Антарктики навпаки збільшувалася.

Критики теорії глобального потепління часто послуговувалися цим фактом, щоб заперечувати загрозу від кліматичних змін. Але нові супутникові дані показують, що середньорічна протяжність морського льоду в Антарктиді збільшувалася до 2014 року, коли вона досягла рекордно високого рівня. Після цього кількість льоду в океані почала стрімко знижуватися і досягла рекордно низького рівня у 2017 році.

За словами науковців, поки рано визначати, що саме спричинило тенденцію до зміни, адже від самого початку їм було не відомо, що саме спричиняє зростання кількості льодовиків Антарктики. Як зазначили в НАСА, значною мірою тамтешній лід захищений від атмосферного потепління західними вітрами, які оточують континент. Утім, кліматичні зміни могли вплинути на ці вітри.

Зростання антарктичного морського льоду за останні кілька десятиліть було полегшенням, оскільки він компенсував деякі з втрат в Арктиці, кажуть дослідники. «Тепер, коли морський лід тане в обох півкулях, ми маємо бути стурбовані температурою нашої планети, адже це означає, що менше сонячного тепла відбивається назад у космос», заявили в Центрі полярних спостережень і моделювання в Університеті Лідса.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: