Меню & пошук

Американські дослідники розробили екологічний спосіб переробки пластику

Американські дослідники розробили екологічний спосіб переробки пластику

[ads-pc-2]

Дослідники з Іллінойського університету розробили ефективний і безпечний спосіб переробки змішаних полімерів, з яких виготовляється електронна техніка. Про це йдеться у виданні Американського хімічного співтовариства, пише Naked Science.

Вчені запропонували розчиняти складні полімери, з яких виготовляються холодильники, телевізори, комп’ютери, мобільні телефони, за аналогією з виробництвом цукерок. Про це розповів один з дослідників Шрірам Чандрасекаран. «Ви розчиняєте кристали цукру в воді, дозволяючи рідині ними насичуватися, а потім її випаровуєте, і цукерка стає твердою. У нашій лабораторії замість цукру використовується пластик, а замість води – сильний розчинник», – прокоментував вчений.

Зараз найсильнішим хімікатом для розчинення полімерів є речовина DCM, яка випускає в повітря канцерогени при кімнатній температурі. Натомість, дослідники з Іллінойського університету вирішили використати для цього розчинник NMP, який є безпечним при температурі, необхідній для переробки.

Такий метод є простим та екологічним, оскільки дозволяє конденсувати розчинник для повторного використання.

Вчені протестували технологію в лабораторії та планують випустити отримані способом випаровування полімери в промислове виробництво.

Фото: Naked Science

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: