Меню & пошук

Фізична активність пов’язана з нижчим ризиком розвитку 7 видів раку — дослідження

Фізична активність пов’язана з нижчим ризиком розвитку 7 видів раку — дослідження

Вчені спостерігали за групою дорослих протягом 10 років.


[ads-pc-2]

Рекомендовані обсяги фізичної активності пов’язані з нижчим ризиком розвитку 7 видів раку з 15, які досліджували вчені – пише CNN з посиланням на дослідження, опубліковане в Journal of Clinical Oncology.

Усього проаналізували дані більш ніж 750 000 дорослих віком від 32 до 91 року в Сполучених Штатах, Європі й Австралії. Учасники перебували під наглядом 10 років. За цей час трапилися 50 620 випадків раку. Учені виявили, що рекомендовані обсяги фізичної активності (7,5–15 годин на тиждень) були пов’язані зі зниженням розвитку деяких видів раку: 6–10% зниження ризику раку молочної залози, 18–27% зниження ризику раку печінки. Також знижується ризик розвитку раку товстої кишки, нирок, ендометрії, неходжкінської лімфоми й мієломи.

Автори дослідження кажуть, що це «може відображати важливі відмінності в основних біологічних механізмах для різних видів раку». Учені попереджають, що дослідження не показує остаточно, що фізичні вправи безпосередньо знижують ризик захворювання на рак. Експерти в галузі охорони здоров’я кажуть, що можуть бути й інші фактори.

Представники органів охорони здоров’я США рекомендують дорослим займатися аеробними вправами середньої інтенсивності не менше 2,5 годин, аеробними вправами високої інтенсивності – 75 хвилин на тиждень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: