Меню & пошук

Як покращити знання англійської мови без викладачів та курсів

Як покращити знання англійської мови без викладачів та курсів

[ads-pc-2]

better-english

nikitaМикита Міхеєнков, керівник студії Nimax Design, поділився у своєму блозі порадами з вивчення англійської мови.

Я хочу розповісти про те, як побудувати систему самостійного вивчення англійської (або будь-якої іншої) мови, використовуючи сучасні і не дуже технології. Систему, де всі елементи пов’язані і підтримують один одного. Але перш ніж вирішити як вчитися, давайте обговоримо причини, через які вивчення мов постійно відкладається.

Причина 1. Відсутність ресурсів

Багато хто впевнений, що викладач або курси – це невід’ємна частина навчання. Але саме це вимагає часу і грошей, яких завжди не вистачає. В результаті англійська переноситься на кращі часи, які ніколи не настануть.

На мій погляд, кількість можливостей для початкового вивчення мови зараз настільки велика, що можна почати прямо сьогодні, не виходячи з дому. Сотні додатків, сайтів для вивчення мов, електронні перекладачі, фільми, лекції та ролики англійською – це величезний і цілком доступний вам арсенал. Викладач вам буде потрібний пізніше, при переході на більш складні рівні.

Причина 2. Відсутність мети

Ще одна причина перенесення вивчення на потім – це відсутність мети навчання і способу підтримки досягнутого рівня. Багато хто вважає, що якщо мову вчити без перспектив постійного використання, то це марно.

Я ж думаю, що є дуже простий спосіб підтримувати досягнутий рівень англійської як завгодно довго – це читання. Якщо ви постійно читаєте, то втрачаєте тільки розмовні навички, але при цьому ви все краще розумієте структуру мови і нарощуєте словниковий запас. Активний читач відновлює розмовні навички дуже швидко.

Читання англійською ще ніколи не було таким простим як зараз, і це перший компонент плану, про який я хочу розповісти.

Читання з Kindle (або плагін LinguaLeo)

З цією чарівною машинкою з доставкою за 2 тижні, ви можете одразу читати книги початкового рівня та статті (статті можна відправляти на Kindle з комп’ютера). Будь-яке слово перекладається просто натисканням на нього, за умови, що ви купили правильну модель Kindle Paperwhite з тач-екраном.

Коли будете купувати, обирайте версію з рекламою – вона у Amazon дуже прикольна і буде радувати вас зимовими вечорами.

Російськомовний словник встановлюється на Kindle також просто, як завантажується будь-яка книга. Я використовую словник НБАРС, знайдений за пару хвилин в інтернеті. Потрібно тільки вказати його в налаштуваннях пристрою як словник за замовчуванням.

Kindle – не єдине рішення, багато інших читалок мають подібну функціональність.

IMG_20141028_154212

Якщо ви не хочете купувати Kindle, то легко можете обійтися ще більш простим засобом. Сервіс LinguaLeo видає своїм користувачам корисний плагін для браузера Chrome, який переводить слова в англомовних текстах по подвійному кліку на них. Для читання будь-яких статей в інтернеті вам буде цілком достатньо звичайного комп’ютера.

bb11989910

Збір нових слів

Всі слова і навіть цілі фрази, які виявилися для вас новими в книзі, можна відзначити в Kindle. Закінчивши книгу, ви отримаєте готовий словник для вивчення. Перші книги дають величезний потік незнайомих слів, але з кожною наступною їх число зменшується і приходить до 70-80 на видання.

Плагін LinguaLeo теж дбайливо зберігає всі слова, які ви перекладали, правда робить це сам і без особливого розбору.

До речі, сам сервіс LinguaLeo та інші подібні системи, я не можу назвати ефективними. Механіки навчання, які вони пропонують, занадто ігрові та не дають істотного навантаження. Я не вірю в легке навчання.

Інтервальне вивчення слів

Що робити з виявленими словами? Вчити! Але тільки не виписуючи їх в зошити. Є безліч систем інтервального вивчення, в які ви завантажуєте свої слова і ганяєте їх по колу. З часом система сама прибирає все, що ви вивчили і залишає те, що ви ще не знаєте. Найбільш популярна система Anki.

Я використовую Quizlet. У цій системі ще немає інтервальності, але зате є відмінні інтерфейси і хороший синтезатор мови.

Важливо завантажувати слова вручну, забезпечуючи їх коментарями і позначками. Якщо ви тільки починаєте вивчення, кожна з систем запропонує готові набори найпопулярніших слів.

Слова можна і потрібно сортувати по папках. Можна виписувати не тільки слова, але і фрази. Всі системи забезпечені додатками, ви можете використовувати їх під час поїздок на метро, ​​в черзі до зубного лікаря і т.д., не відділяючи час від свого звичайного дня.

Дуже важливо не тільки згадувати слова подумки, а й промовляти їх хоча б пошепки. Також вам будуть потрібні навушники, адже ці програми проговорюють кожне слово, що дозволяє вам налагодити свою вимову за зразком.

Ви можете вивчити повний список систем для вивчення слів.

Ефективність у цих інструментів величезна – ви можете без особливої ​​напруги вчити сотні слів.

Граматика

Після того, як ви набрали словниковий запас, потрібно почати якось об’єднувати слова один з одним. І ось тут я вас розчарую. Для вивчення граматики нічого нового не придумано – доведеться вивчати правила і робити вправи по звичайному підручнику. Але є і хороші новини: самовчителі змінилися – вони прекрасно складені, зручні у використанні, не дадуть вам занудьгувати, містять вправи і відповіді до них.

У підручнику я зазвичай відзначаю маркером важливі та цікаві місця, а зовсім нову для мене інформацію відзначаю яскравими наклейками, щоб було простіше знаходити ці місця і повторювати. Зазвичай мій підручник виглядає так:

IMG_20141027_093807-1

Цікаво, що є мобільна версія цього підручника для iPhone, iPad і Android. Там можна вивчати правила і виконувати всі завдання. Це досить зручно завдяки автоматичній перевірці.

Сприйняття мови

При тому достатку контенту на будь-якій мові світу, ще й з субтитрами, говорити про тренування розпізнавання мови навіть якось незручно. Якщо ви вже не новачок, то дуже потужне прокачування дають не окремі фільми та лекції, а тривалі курси на Coursera, SkillShare і подібних системах навчання.

Не варто думати, що можна вивчити мову, тільки переглядаючи фільми і серіали англійською. Точніше, це можливо, але для людей, які мають схильність до мов. Якщо ви ще не вивчили англійську і зацікавилися цим оглядом, то я дуже сумніваюся, що ви до них ставитеся. Швидше за все, вам буде потрібен весь запропонований арсенал.

Письмова мова

Якщо вам потрібно прокачати навички письмової англійської, ви можете скористатися сервісом Lang-8. Завантаживши свій текст, ви швидко отримуєте його вичерпну перевірку носіями. В обмін вам доведеться перевіряти тексти людей, які вивчають російську/українську. Втім, їх там небагато – за два місяці використання цього сайту, я так жодного разу і не зміг нічого перевірити. Численні російські студенти встигали перевірити деякі тексти російською набагато раніше за мене.

Розмовні навички

А ось тут я вам нічого не зможу запропонувати. Можна подорожувати і намагатися говорити хоча б на туристичні теми, можна відвідати мовні курси в англомовних країнах, знайти спільників для розмов по скайпу. Але очевидно, що розмова – це єдине, що ви не зможете зробити самостійно, поодинці :) Все інше в ваших силах.

Для прокачування мовлення ми з Уляною займаємося з носієм мови, харизматичним канадцем Дастіном, і багато говоримо один з одним. Але прийшли ми до викладача не з порожньою головою, а виконавши все те, що я описав вище. Це дозволило нам і нашому вчителю не витрачати час на елементарний рівень і заучування слів, а відразу приступити до складних питань, які нас цікавили.

Словом, не відкладайте. Вивчення мови – це занадто довгий процес, щоб чекати зручного моменту!

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: