Меню & пошук

7 найпоширеніших помилок при вивченні англійської мови: як їх уникнути?

7 найпоширеніших помилок при вивченні англійської мови: як їх уникнути?

[ads-pc-2]

7mistakes

oksanaВивчення англійської мови – процес нескладний, проте коли щось пішло не так, задоволення та прогресу від набуття нових знань ви можете і не отримати. Оксана Прокопченко, філолог та перекладач за освітою, а також авторка блогу Mindthegap, вирішила поділитися власним досвідом та розповісти про найпоширеніші помилки при вивченні англійської, які можуть стати вам на заваді до кращого знання нової мови.

1. Думати, що ваш прогрес залежить від викладача

Можливо, не найприємніша думка, але важлива для усвідомлення: відповідальність за вивчення мови лежить на учнях. Яким би прекрасним не був викладач, він не може змусити використовувати і практикувати англійську, якщо ви самі цього не захочете. А ми знаємо, наскільки далекими від “прекрасного” варіанту бувають наші викладачі… Тож не сподівайтесь, що мовні курси чи репетитор зроблять усю брудну роботу за вас, і беріть усе у власні руки. Найкраща порада, яку я можу дати – це почати вчити англійську самостійно, як це роблять усі без винятку поліглоти.

2. Боятись помилок

Скажу дуже банальну річ – не помиляється лише той, хто нічого не робить. І вивчення іноземної мови це стосується в першу чергу. Помилки потрібні для того, щоб вчитись на них, це необхідна умова для розвитку і покращення будь-яких навичок. Тож найкраще, що ви можете зробити – це полюбити свої помилки і сприймати їх як невід’ємну частину навчального процесу.

3. Фокусуватись на граматиці

На моє переконання, граматика іноземної мови – це лише допоміжний інструмент, але ніяк не основа для її вивчення. Звісно ж, викладачу набагато легше замінити увесь навчальний процес заучуванням граматичних правил, замість того, щоб придумувати способи залучення учнів в реальні мовленнєві ситуації. Але чому всі продовжують довбити цю граматику і самостійно? Якщо ваша мета – користуватись англійською, говорити і розуміти інших, то одразу варто практикувати саме ці навички, а не вчити теорію про англійську мову.

4. Відкладати розмовну практику

Вміння говорити – це навичка, яку можна розвинути лише практикою. І роки читання чи проробляння вправ не дуже з цим допоможуть. Тож якщо ви хочете спілкуватись іноземною, слід починати вже зараз – не чекайте кращого моменту, його просто не існує. І знову ж таки – не бійтесь помилок. Їх буде багато, але воно того варте. Тільки пройшовши через усе це, ви раптом зрозумієте, що можете говорити легко і з задоволенням.

5. Брати за основу один підручник

Я б навіть сказала, що брати за основу взагалі який-небудь підручник не варто. Нам пощастило жити у світі, де кількість наявних матеріалів є невичерпною, тож обмежувати себе підручниками просто немає сенсу. Одразу починайте використовувати англійську – читайте статті і книги, дивіться серіали, слухайте подкасти та розмовляйте з іноземцями онлайн. Це зробить процес вивчення мови не тільки в рази ефективнішим, але і набагато приємнішим.

6. Забувати про вимову

Мову необхідно вчити в комплексі, та чомусь про цю частину найчастіше забувають. А шкода. Адже вимова – найперший критерій, за яким іноземці несвідомо оцінюють ваш рівень. Крім того, приємний (а не явно слов’янський) акцент неабияк додає впевненості в собі. Вдосконалюючи свою вимову, не обмежуйтесь лише окремими звуками, але звертайте увагу і на англійську інтонацію та мелодику.

7. Мучати себе нудними вправами

Чого я зовсім не можу зрозуміти – так це те, нащо люди проводять години за виписуванням нудних вправ, якщо більшість з того все одно магічним чином вилітає з голови. Доведено, що навчання є ефективним лише тоді, коли учні відчувають певні емоції, і чим сильніші емоції, тим краще. А які емоції чекають на вас у товстих книжках з ексерсайзами? Найменше, що потрібно зробити – це замінити їх на інтерактивні вправи-ігри в мережі, а краще – починати використовувати англійську в реальному житті.

Звісно ж, процес вивчення англійської є набагато ширшим, і це – лише невелика частина цього процесу. Тож якщо ви цікавитесь самостійним вдосконаленням іноземної мови без викладачів, запрошую вас передивитись запис безкоштовного вебінару “Англійська: від перших кроків до вільного спілкування”. Він містить купу практичних порад і рекомендацій для самостійного вивчення англійської – це не тільки суперефективно, але й приносить купу задоволення :)

Отримати запис вебінару з англійської

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

3 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: