Меню & пошук

Українські чоловіки хочуть, щоб жінки їм догоджали – дослідження

Українські чоловіки хочуть, щоб жінки їм догоджали – дослідження

Що думають про жінок українські чоловіки


[ads-pc-2]

Більшість українських чоловіків вважають, що жінки мають бути гарними господинями, повинні прагнути догоджати чоловіку, доглядати за дітьми та бути поступливими.

Про це свідчать результати дослідження «Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до ґендерних стереотипів та насильства щодо жінок», яке провів Інститут демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики та українським представництвом Фонду народонаселення ООН. В опитуванні взяли участь 1520 чоловіків віком від 18 до 59 років у всіх регіонах України, окрім Криму.

67% чоловіків переконані, що жінка має бути поступливою, а чоловіки повинні мати вирішальше слово в родині. 70% вважають, що основна роль жінки – піклуватися про дім та готувати для родини. А 66% чоловіків очікують, що партнерка має одразу погоджуватися на інтимні стосунки, якщо чоловік висловив таке бажання.

Також у ході опитування виявили, як чоловіки ставляться до ґендерно зумовленого насильства. Виявилося, що на думку 50% чоловіків, якщо жінка перебувала в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння, вона сама винна в тому, що сталося. 43% вважають, що у випадку зґвалтування треба розбиратися, чи не була постраждала нерозбірливою у стосунках. Також 13% чоловіків вчиняли фізичне насильство щодо постійної партнерки.

Дослідження показали, що чоловіки з дитинства також зазнають агресії та насильства. Половина опитаних кажуть, що їх фізично карали батьки, а кожен п’ятий зазнавав фізичних покарань від вчителів.

Кожен четвертий чоловік був свідком фізичного насильства з боку батька або вітчима до матері, кожен сьомий стикався з недбальством батьків, які зловживали алкоголем. Дослідники зазначають, що агресивний стиль поведінки може засвоюватися чоловіками як культурна норма, а фізичне насильство сприйматися як інструмент вирішення конфліктів чи відстоювання власних інтересів.

Фото: UNFPA, Pixabay

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: