Меню & пошук

Українські чоловіки хочуть, щоб жінки їм догоджали – дослідження

Українські чоловіки хочуть, щоб жінки їм догоджали – дослідження

Що думають про жінок українські чоловіки


Більшість українських чоловіків вважають, що жінки мають бути гарними господинями, повинні прагнути догоджати чоловіку, доглядати за дітьми та бути поступливими.

Про це свідчать результати дослідження «Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до ґендерних стереотипів та насильства щодо жінок», яке провів Інститут демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики та українським представництвом Фонду народонаселення ООН. В опитуванні взяли участь 1520 чоловіків віком від 18 до 59 років у всіх регіонах України, окрім Криму.

67% чоловіків переконані, що жінка має бути поступливою, а чоловіки повинні мати вирішальше слово в родині. 70% вважають, що основна роль жінки – піклуватися про дім та готувати для родини. А 66% чоловіків очікують, що партнерка має одразу погоджуватися на інтимні стосунки, якщо чоловік висловив таке бажання.

Також у ході опитування виявили, як чоловіки ставляться до ґендерно зумовленого насильства. Виявилося, що на думку 50% чоловіків, якщо жінка перебувала в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння, вона сама винна в тому, що сталося. 43% вважають, що у випадку зґвалтування треба розбиратися, чи не була постраждала нерозбірливою у стосунках. Також 13% чоловіків вчиняли фізичне насильство щодо постійної партнерки.

Дослідження показали, що чоловіки з дитинства також зазнають агресії та насильства. Половина опитаних кажуть, що їх фізично карали батьки, а кожен п’ятий зазнавав фізичних покарань від вчителів.

Кожен четвертий чоловік був свідком фізичного насильства з боку батька або вітчима до матері, кожен сьомий стикався з недбальством батьків, які зловживали алкоголем. Дослідники зазначають, що агресивний стиль поведінки може засвоюватися чоловіками як культурна норма, а фізичне насильство сприйматися як інструмент вирішення конфліктів чи відстоювання власних інтересів.

Фото: UNFPA, Pixabay

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: