Меню & пошук

6 корисних екологічних речей від українських брендів

6 корисних екологічних речей від українських брендів

Екоальтернативи для побуту від місцевих виробників


[ads-pc-2]

Ми регулярно розповідаємо про те, чим небезпечний пластик та мікропластик, пояснюємо, чому варто почати сортувати сміття, відмовитися від поліетилену та пластикових трубочок, аби залишатися екологічним у щоденному житті, в подорожах та на відпочинку біля моря. Цього разу збираємо екологічні альтернативи від українських брендів, що допоможуть споживати більш усвідомлено та залишатися екологічними в побуті.


Трубочки для напоїв з очерету і жита Yes Straws

Український бренд Yes Straws створює екологічні альтернативи пластиковим трубочкам з натуральних матеріалів – очерету і жита. Як пишуть творці Yes Straws, сировина для соломинок непримхлива у вирощуванні та потребує менше природних ресурсів. Її можна утилізувати без шкоди для довкілля.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Еко трубочки | Eco Straws (@yes_straws)

Чому це важливо: Одноразові пластикові трубочки не переробляються, а після використання опиняються на полігонах або в морях та океанах. Близько двох тисяч тонн пластикових трубочок щороку потрапляє до океану. Це лише невелика частка від усього пластикового сміття, що забруднює океан, проте саме трубочки становлять серйозну загрозу морським жителям. Альтернативою пластиковим соломинкам найчастіше стають металеві, бамбукові та паперові. Проте паперові трубочки важко назвати екологічними, оскільки вони швидко розмокають, а тому також є одноразовими і менш екологічними, ніж речі, що можуть бути використані повторно.


Сумка Raw Flaw

Сумки українського бренду Raw Flaw виготовлені з екологічного та веганського матеріалу – водонепроникного паперу, до складу якого входить латекс і целюлоза. Він є багаторазовим, його можна прати в пральній машинці, а також здати на переробку. Бренд виготовляє не лише сумки для покупок, а й косметички, сумки для зберігання речей та продуктів.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Raw Flaw (@raw_flaw)

Чому це важливо: Так звана екошкіра не є екологічним замінником натуральної шкіри. Вона виготовляється завдяки нанесенню на бавовняну або поліефірну тканину шару поліуретану з мікропорами. 


Сумка для покупок Avoska

Бренд Avoska виготовляє сумки для покупок з органічної бавовни вручну. Бренд закликає використовувати їхні різнокольорові авоськи як альтернативу поліетиленовим пакетам у магазинах, у подорожах або навіть як упаковку для подарунка чи сам подарунок.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Авоська, еко мішечки (@avoska_ua)

Багаторазові мішечки для покупок Green Elvis

На додачу до авоськи, йдучи за покупками, можна взяти з собою невеликі мішечки для окремих продуктів: фруктів, овочів, круп тощо. Green Elvis створює багаторазові бавовняні мішечки різних кольорів, а також сумки-шопери.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений БАГАТОРАЗОВІ МІШЕЧКИ & ШОПЕРИ (@green_elvis_ua)

Чому це важливо: За підрахунками вчених, до 2050 року кількість пластику в океані може перевищити кількість його жителів. А через забруднення повітря, океану, підземних вод та ґрунту пластиком щороку помирає від 400 тисяч до 1 мільйона людей. Найчастіше хворіють люди, які живуть біля звалищ. Відмова від одноразових поліетиленових пакетів може частково вирішити проблему забруднення пластиком.


Воскові серветки Uf.bee

Це екологічна альтернатива пластиковій харчовій плівці, що стане в пригоді під час походу на ринок чи в супермаркет, коли продукт незручно класти в бавовняний мішечок. Також у воскових серветках зручно зберігати або заморожувати продукти. Вони дозволяють повітрю повільно циркулювати навколо продукту та мають антибактеріальні властивості, що дозволяють довше зберігати свіжість. 

До складу матеріалу входять бавовна, віск (бджолиний або соєвий), смола сосни та олія жожоба. Такі серветки можна мити та використовувати багато разів, а згодом компостувати. За словами виробника, через рік використання вони повністю розкладаються у природних умовах.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений uf.bee [воскові серветки] (@uf.bee)

Чому це важливо: Хоча харчова плівка підлягає переробці, цей процес не може повністю вирішити проблему пластикових відходів. Залежно від виду пластику та щільності, він може перероблятися в середньому від 6 до 16 разів, але щоразу якість сировини погіршується. Тож рано чи пізно він все одно опинитися на сміттєзвалищі. Тому екологічніше замінити його на натуральний багаторазовий матеріал, що згодом може повністю розкластися.


Посуд з винних пляшок Resize

Український бренд Resize дає нове життя пляшкам від вина і створює з них посуд: склянки і тарілки. У виробника можна замовити як окремі речі, так і набори посуду зі скла різних кольорів.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Resize (@resize.com.ua)

Чому це важливо: За підрахунками вчених, скляна пляшка може розкладатися в природних умовах аж до мільйона років. Скло може перероблятися нескінченну кількість разів без втрати якості та властивостей матеріалу. Проте замість того, щоб одразу відправити скло на переробку, екологічніше буде використовувати його повторно якомога більшу кількість разів.

Фото обкладинки: Yes Straws, Green Elvis

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: