Меню & пошук

Еколайфхак: як подорожувати і не шкодити планеті

Еколайфхак: як подорожувати і не шкодити планеті

Що з собою взяти, аби не забруднювати довкілля


[ads-pc-2]

Останні дослідження показали, що глобальний туризм відповідальний за 8% викидів всього вуглекислого газу у світі. Це втричі більше, ніж вчені вважали раніше. А на невеликих островах, таких як Кіпр, Сейшели або Мальдіви, туристи створюють близько 80% шкідливих викидів щороку.

Повністю нівелювати негативний вплив глобального туризму на довкілля неможливо, проте можна трохи зменшити його, якщо дотримуватися простих правил. Для Inspired авторка telegram-каналу My Eco Routine Лада Полтавська розповідає, як подорожувати екологічно.


Лада Полтавська, авторка telegram-каналу My Eco Routine  
Який транспорт екологічніший

Насправді екологічного транспорту (не беручи до уваги велосипеди) не буває. Який би вид транспорту ми не обрали, подорожуючи світом, він буде неекологічним. Навіть якщо мова йде про електрокари, які в більшості своїй досі їздять на атомній енергії. Але ми можемо знайти для себе такий варіант, який би мінімізував негативні наслідки.

Екологічність пересування залежить від багатьох факторів. Враховуються не лише кількість викидів вуглецевого газу, а й кількість пасажирів, дальність подорожі та навіть тип палива. У випадку з літаком найбільш ефективними будуть прямі рейси на великі відстані, якщо інших можливостей дістатися до місця призначення немає. В усіх інших випадках чим більше пасажирів і чим менша відстань, тим вуглецевий слід менший.

National Geographic вирішили дослідити, як дістатися з Нью-Йорка до Торонто найбільш екологічно. Виявилося, що окрім електричних автомобілів, які ще не так поширені, автобус є найбільш енергоефективним способом подорожувати. Але варто зауважити, що в різних випадках і за різних умов вплив буде різним.


Під час підготовки до подорожі слід пам’ятати, що екологічність не про те, щоб витрачати гроші на нові речі, а про те, щоб шукати застосування речам, які у вас уже є.

Як обрати житло

Готель може називатися екологічним, якщо у нього є спеціальна сертифікація, наприклад, Leed, Green Leaf, Green Key. Ці показники можуть підтвердити, чи відповідає готель певним критеріям, серед яких:

  • мінімальні втрати ресурсів (води і енергії),
  • екологічно чисті матеріали та засоби для прибирання,
  • сортування та правильна утилізація відходів тощо.

Якщо такого готелю немає в місті, у якому ви збираєтесь перебувати, найкращим варіантом буде зупинитися в апартаментах, де ви зможете самі контролювати всі процеси та будете максимально автономними (це можна зробити через сервіс Airbnb − ред.).


У яких закладах їсти та пити

Усі ресторани плюс-мінус в однакових умовах. Так, десь можуть стояти насадки на кранах (в чому в мене особисто є сумніви) і десь дають замість одноразової трубочки металеву, але від неї можна й так відмовитися. Але загалом усі заклади, окрім fast food, де все загортається у пластик, мають одні й ті самі умови: посудомийку, яка є менш енергозатратною, нормальний посуд, багаторазові серветки.

 

Плануючи свій маршрут до закладів, екологічніше буде обирати ресторани або кафе, розташовані в пішій доступності.


Що взяти із собою

Особисто я беру із собою в подорожі кілька речей:

– багаторазову чашку, щоб брати напої;

 

– бавовняні мішечки для продуктів. Ми завжди шукаємо ринки або невеличкі магазинчики, де б можна було купити свіжі локальні продукти;

– снеки горішки, печиво, хлібці;

– бамбукова щітка;

– паста в таблетках;

– твердий шампунь;

– дезодорант у вигляді стіка (актуально, навіть якщо подорожую з ручною поклажею, адже ці речі майже не займають місця).

 

Під час підготовки до подорожі слід пам’ятати, що екологічність не про те, щоб витрачати гроші на нові речі, а про те, щоб шукати застосування речам, які у вас уже є. Озирніться довкола, подумайте, що саме може бути корисним для вас, і використовуйте. Речі мають працювати на вас.


Корисні додатки

Дуже раджу користуватися додатком Refill він показує, де можна поповнювати запаси води безкоштовно.

Якщо ви вегетаріанець або веган, є класний додаток Happycow, де зібрані заклади з рослинною їжею. Сайт Bepakt стане в нагоді, якщо ви подорожуєте Європою. Там зібрані різні zero waste магазини, де можна не тільки купити товари без упаковки, а й знайти для себе екоальтернативи.


Більше корисних додатків можна знайти у підбірці 25 посилань, що допомагають рятувати планету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: