12 відповідей в найважливіші десять років вашого життя
12 відповідей в найважливіші десять років вашого життя
[ads-pc-2]
Хтось називає період з 20 до 30 років другою молодістю, хтось – початком дорослого життя. Доктор Мег Джей, клінічний психолог, стверджує, що це найважливіше десятиліття в житті людини з точки зору розвитку важливих сфер життя: роботи, любові, фізичного та інтелектуального розвитку. Саме про це її нова книга “The Defining Decade”, яка нещодавно вийшла перекладом у видавництві МИФ під назвою Важные годы.
Практично всі вважають, що головна мета з двадцяти до тридцяти років – «ніякого жалю і мільйон спогадів». Але життя з роками показує, що спогади залишаються разом з жалем, який виник в ході певних подій. Ось кілька відповідей зі світового бестселлера «Важливі роки» на найактуальніші питання, на думку Мег Джей, які виникають в найважливіші десять років нашого життя.
1. Чим я хочу займатися в житті?
Ми всі боїмося зробити неправильний вибір, піти не на ту роботу або прожити життя не з тією людиною, але хіба зміниться щось, якщо ми просто будемо сидіти і чекати дива? Не можна витрачати час, потрібно щодня змінювати своє життя, не можна дозволяти собі загнивати в рутині. Не знаєш, що робити далі? Ризикуй. Шукай варіанти, які подобаються тобі. Головне – не сиди на місці.
2. Де і з ким я хочу жити?
Перш за все, краще пожити одному хоча б недовгий час, щоб зрозуміти, що тобі подобається, а що ні. Навчіться самостійно розподіляти свій час і свої обов’язки. Потрібно навчитися бути у відповіді за себе і своє життя. Круто ділити орендну плату та інші рахунки на двох (будь-то друг або друга половинка), але на початку шляху потрібно почати з пізнання себе і своїх бажань, адже часто ми просто йдемо за чужими думками і бажаннями. А любити не бійся – адже головне встигнути сказати «Люблю», якщо ти це дійсно відчуваєш.
3. Як знайти свою другу половинку?
Не потрібно зациклюватися на своїх проблемах. Потрібно визначити те, що для тебе означає любов. Хтось не хоче закохуватися, і надає перевагу сексу без зобов’язань. Це їх право, але через кілька років ти можеш просто забути, що значить просто любити когось. Не дозволяй собі відштовхувати любов, тому що це не модно або іноді боляче. Адже по-справжньому щасливим ти станеш, тільки володіючи повним комплектом: сім’єю, кар’єрою, успіхом і міцним здоров’ям.
4. Чи не зіпсував я своє життя остаточно?
Усвідомити в 40, що тобі не страшно втратити минуле, а страшно втратити своє майбутнє – це нормально. Адже ми в сьогоденні будуємо своє майбутнє, а от досвід минулого може, як заважати, так і допомагати. Якщо ти задаєш собі це питання, значить, ти вже змінюєш своє життя в кращу сторону. Немає межі досконалості. Рости, і отримуй від цього задоволення.
5. Чи готовий я поставити все на одну людину і вступити в шлюб?
Те, що нам потрібно в подружньому житті, з роками змінюється. Вибудовувати спільне бачення і спільне життя – завдання молодих пар. Якщо ви приймаєте будь-яке рішення в життя, ви раніше повинні зважити всі «за» і «проти» і прислухатися до себе. Головне зрозуміти, що тобі дійсно важливо, і відсіяти дрібні проблеми, конфлікти і непорозуміння. Те, що підкаже тобі серце, і буде єдино правильною відповіддю на це питання. Але пам’ятай, відносини з коханою людиною повинні приносити вам радість не тільки тут і зараз, але і в майбутньому.
6. Що я повинен зробити, а що пора припинити робити в своєму житті?
Це філософське питання, але відповідь на нього ти зможеш отримати, тільки поговоривши чесно сам з собою. Ти – головний суддя і головний захисник. Потрібно розуміти, що основна мета – щасливе майбутнє, і якщо пора відпустити когось із свого життя або навпаки впустити когось, то робіть це. Не бійся інших, твоє життя – твої правила.
7. Сказавши «так» чомусь одному, чи не відмовлюся я від цікавого і насиченого життя?
Ні. Будь-то робота чи вибір партнера, помилки можуть бути завжди. Так чому ж сьогодні ймовірність здійснення помилки має стати перепоною для твоїх нових починань? Хочеш змінити роботу – змінюй, хочеш дитину – вперед, думаєш про відпустку – не обмежуй себе. Запам’ятай, якщо раптом ти втомився бути дизайнером, можна сміливо спробувати стати журналістом, у тебе все життя попереду. Головне відчувати, що ти все робиш правильно.
8. Як об’єднати свої життєві плани з отриманим в минулому досвідом?
Зв’язки ніколи не бувають зайвими, корисні знайомства завжди допомагають. Для того, щоб стати впевненішим в якомусь питанні, потрібно пропрацювати над ним 10 000 годин. Здається багато? Але з кожною годиною, ти стаєш ближче до впевненості в тому, що ти робиш. Досвід завжди і всім допомагав і допомагатиме. Адже люди не приходять на нове робоче місце з багажем професіоналізму за спиною, вони приходять з життєвим досвідом, який переростає в професіоналізм.
9. Спільне проживання перед вступом у шлюб – прекрасний спосіб уникнути раннього розлучення?
Спільне проживання завжди додає у відносини почуття відповідальності за себе і за когось. Кажуть «побут» вбиває романтику?! Можливо, але проблеми і цілі зближують. Тільки після вступу в шлюб ви починаєте відчувати відповідальність, публічну відповідальність одне перед одним. А це почуття до побуту не має нікого відношення. Співжиття – це не профілактична міра. Це доступ до любові у жінок, і доступ до сексу у чоловіків.
10. Чому у нас проскакують випадкові статеві зв’язки?
Це трапляється для підняття самооцінки. «Якщо хтось мене не хоче, я відчуваю себе жахливо. Я втрачаю впевненість у собі». А так бути не повинно. Ніхто тебе не може засуджувати за «походеньки», це твоя особиста історія. Але вони не повинні стати проблемою для спільного проживання, головне вчасно зупинитися, коли прийде час.
11. Чи можна зустріти свою половинку на сайтах знайомств?
Як так, так і ні. Багато сайтів знайомств шукають пару, ґрунтуючись на спільних рисах в анкеті. Схожі особистісні якості – один з факторів для створення гармонійного союзу. Але потрібно працювати над відносинами далі, а не чекати дива.
12. Чому зі мною трапляються всі ці проблеми?
Потрібен досвід і впевненість у своїх силах. Головне навчитися менше витрачати емоції і більше шукати адекватні шляхи вирішення різних конфліктних ситуацій.
За матеріалами Cluber. Купити книгу англійською можна на Amazon, російською – на сайті МИФ.
2 коментарі