Меню & пошук

Назад в майбутнє: каліфорнійський стартап розробив повітряний скейтборд

Назад в майбутнє: каліфорнійський стартап розробив повітряний скейтборд

[ads-pc-2]

Hendo-Hoverboard-5-e1413836821570

Каліфорнійський стартап Arx Pax почав збір коштів через Kickstarter на масове виробництво літаючих скейтбордів – точно таких, які вперше з’явилися у науково-фантастичному фільмі Назад у майбутнє. Перший робочий прототип паруючого над землею скейту уже зняли на відео. 

Як розповідає Forbes, засновник стартапу Грег Хендерсон працював над цією ідеєю цілих 20 років. Архітектор за спеціальністю, він цікавився розробками, що допоможуть будівлям бути більш стійкими до землетрусів. Протягом років спроб і помилок він дійшов висновку, що найкраще рішення – це використання електромагнітного поля між землею та об’єктом, яке буде створювати своєрідну повітряну подушку. Згодом Грег зрозумів, що ця ідея може бути застосована і в транспорті: для того, аби привернути більше уваги до своїх технологій, він вирішив створити такий же літаючий скейтборд, як і у фільмі Назад у майбутнє-2.

blogger-image--387144445

Тепер, після 2 років секретних розробок, команда Хендерсона презентувала свій пристрій під назвою Hendo. Для того, щоб налагодити масовий випуск таких скейтів, стартап планує залучити 250 тисяч доларів за допомогою краудфандингу на Kickstarter.

За 299 доларів краудфандери можуть отримати білу коробку, яку автори називають «інструментарій для розробників Hover Engine». Як і готовий скейтборд (він обійдеться в 10 тисяч доларів), вона здатна літати на невеликій відстані від землі, але не зможе підняти людину: максимальна вага для неї становить близько 20 кілограмів. Покупці можуть вирішити самі, в якій корпус буде поміщений подібний двигун.

6ac835bdf28857ec6d4625eb620ac65c_large

Перша версія паруючого скейтборду видає сильний шум під час роботи через наявність рухомих частин і здатна працювати від одного заряду лише сім хвилин. Обидва показники творці мають намір поліпшити. Крім того, вони працюють над тим, щоб таким пристроєм можна було керувати за допомогою смартфону. На відміну від пристрою з фільму «Назад в майбутнє 2», Hendo не може літати над травою і водою: йому необхідна електропровідна поверхня. Скейтборд чудово працює з алюмінієм і міддю, але не тримається над сталлю і нікелем. Поруч з офісом Arx Pax спеціально для тестування побудували спеціальний скейт-парк, підлога якого повністю покрита міддю. Ось як виглядає робочий прототип:

Головна відмінність технології Хендерсона від поїздів на повітряній подушці – здатність стійко парувати над пасивними поверхнями. Для його скейту не потрібно витрачати мільярди доларів на спеціально обладнані шляхи: достатньо покрити тротуар яким-небудь відповідним матеріалом. Вартість одного метру дороги для потяга на повітряній подушці становить близько 750 тисяч доларів, тоді як Хендерсену вдалося знизити цей показник в 75 разів.

Arx Pax сподівається знайти масу застосувань для своєї технології, включаючи польоти в космос: подібна левітація зможе пом’якшувати приземлення для космонавтів. Як відзначає Хендерсон, головна проблема його компанії полягає в занадто повільному просуванні через нестачу фінансування: розробка Hendo буквально велася на гроші сім’ї та родичів. Із запуском кампанії на Kickstarter команда стартапу сподівається втілити мрію в реальність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: