Меню & пошук

7 найдовших експериментів в історії людства

7 найдовших експериментів в історії людства

[ads-pc-2]

bitum4

Коли в 1944 році фізики дублінського Трініті Коледжу почали свій експеримент з визначення в’язкості, Франклін Рузвельт все ще був президентом США, Друга світова війна перебувала в розпалі, а фільм «Зустрінь мене в Сент-Луїсі» збирав небачену касу.

Сімдесят років по тому, один з найдовших експериментів все-таки приніс свої плоди: камера зафіксувала як одна крапля кам’яновугільної смоли впала з воронки в банку – вперше в історії людства.

Кам’яну смолу помістили у воронку фізики в 1944 році, щоб продемонструвати, що дьоготь при кімнатній температурі був не твердим тілом, а рідиною, яка просто дуже повільно рухалася. І хоча декілька разів краплі з’являлися, зафіксувати їх не вдавалося, адже тільки таким чином можна підтвердити, що дьоготь є дуже в’язкою рідиною. Схожий експеримент ставили фізики з австралійського міста Квінсленд, при цьому через 86 років краплі все-таки з’явилися, однак ніхто не зняв цього на відео.

Хочете вірте, хочете ні, але настільки довгі дослідження були, скажімо, «молодняком» серед подібних експериментів. Існують ще й такі, які тривають до цього часу. Ну, ось, наприклад…

«Дзвінкий» дзвіночок

Fwmrdou7Xc4

З 1840 року експериментальний електричний дзвіночок майже постійно дзвенить у Лабораторії Кларендона Оксфордського університету. Пристрій під назвою Кларендонська Суха Батарея складається з двох гальванічних «сухих батарей», котрі з’єднані за допомогою шару сірки. Книга рекордів Гіннеса називає дзвіночок «найбільш довготривалою батарейкою в світі», хоча коли-небудь він, звичайно ж, припинить дзвонити: або зноситься «язичок» дзвіночка, або вичерпається електрохімічна енергія.

 

Годинник Беверлі

vj2v55JRJkE

Фізики, судячи з усього, полюбляють довгострокові експерименти. Годинник Беверлі не є винятком. Цей атмосферний годинник, що знаходиться у фойє Університету Отаго в новозеландському місті Дунедайн, ніколи не зупинявся.

 

Спостереження за Везувієм

JMjyNxuA-4M

Як би ви спостерігали за сплячим гігантом? Обережно, при цьому отримуючи купу даних про сейсмічну активність. Саме цим з 1841 року займаються співробітники Обсерваторії Везувію для того, щоб передбачити можливі виверження. Раніше їхня станція знаходилася на одному зі схилів вулкану, але з 1970 року переїхала в Неаполь. Там вчені спостерігають відразу за декількома вулканами і намагаються зрозуміти, коли ж вони почнуть вивергатися знову.

 

Експеримент з пророщування

9N29dT4qAzs

В 1879 році американський ботанік Уільям Джеймс Біл наповнив 20 пляшок сумішшю з піску та насіння різних рослин. Потім він закопав їх горлечком вниз, щоб запобігти потраплянню води всередину.

В чому суть експерименту? Автор хотів визначити, чи проростуть насіння після того, як довго перебуватимуть в сухому середовищі. Спочатку кожні 5 років (тепер кожні 20) дослідники відкопували одну з пляшок після чого саджали насіння і спостерігали, чи виросте з них що-небудь. В 2000 році два з 21 насінини проросли.

Наступну пляшку відкопають в 2020, а завершиться експеримент у 2100 році.

 

«Стара ротація» бавовни

gCcYOr1pXhc

З 1896 року вчені Університету Оуберна в Алабамі проводять на одному акрі землі експеримент, пов’язаний з родючістю ґрунту. Він входить до Національного реєстру історичних місць під назвою «Стара ротація». Під час дослідження з’ясувалося, що, якщо чергувати посіви бавовни і бобових, це призведе до значного поліпшення родючості першої.

 

Фремінгемське дослідження серця

3GkaXkTO3WE

З 65 року ХХ століття тисячі чоловіків та жінок у віці від 30 до 32 років пройшли через руки дослідників Національного інституту серця, легенів та крові, а також з Університету Бостону. Мета дослідження – перевірка маркерів та факторів ризику серцевих захворювань. Воно продовжується вже протягом трьох поколінь. Під час експериментів було виявлено головні фактори ризику серцево-судинних захворювань.

via National Geographic

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: