Меню & пошук

Відпустка може продовжити життя – дослідження

Відпустка може продовжити життя – дослідження

Довгий відпочинок зменшує рівень стресу


[ads-pc-2]

Дослідження під керівництвом Тімо Стрендберга з Університету Гельсінкі показало, що люди, які частіше беруть відпустки, живуть довше, йдеться на сайті Європейського товариства кардіологів.

Дослідження проводилося 40 років, а його учасниками стали 1 222 чоловіки-підприємці середнього віку, народжені між 1919 і 1934 роками. Кожен з них мав хоча б один фактор ризику серцево-судинних захворювань: паління, високий тиск, високий рівень холестерину, надмірна вага тощо.

Учасників розділили на дві групи. Перша кожні чотири місяці отримувала рекомендації зі здорового способу життя: фізичних вправ, правильного харчування, зниження ваги. Якщо ці рекомендації не допомагали, їм видавали ліки. Учасники другої групи не отримували ні порад, ні лікування. Через деякий час рівень ризику серцево-судинних захворювань у першої групи знизився на 46%, порівняно з другою групою. Проте через 15 років після початку дослідження виявилося, що смертність у першій групі була вищою, ніж в другій.

Після закінчення дослідження через 40 років вчені проаналізували дані національного реєстру смертей, а також інформацію про кількість роботи, сон та відпустки, яку раніше не враховували. Виявилося, що люди з першої групі, які брали відпустку до 3 тижнів на рік, мали на 37% більший ризик смерті, ніж їхні однолітки, які відпочивали більше. Час відпустки ніяк не вплинув на смертність другої групи.

«Шкода, спричинена інтенсивним ритмом життя, більше позначилася на тих, хто мав коротші відпустки. У нашому дослідженні чоловіки, які мали короткі відпустки, більше працювали та менше спали, ніж ті, хто мав довгі відпустки», – каже професор Стрендберг.

Він пояснює, що результати не свідчать про те, що здоровий спосіб життя скорочує його тривалість. Натомість це показує, що високий рівень стресу з великою кількістю роботи, малою кількістю сну та відпочинку мають суттєвий вплив на тривалість життя.

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: