Меню & пошук

Фільми, що передбачили технології майбутнього

Фільми, що передбачили технології майбутнього

Електронні кросівки Марті Макфлая існують, як і можливість стерти пам'ять


[ads-pc-2]

2019-ий рік наступив, а це значить, що ми офіційно живемо в часи «Того, що біжить по лезу» – саме в такий період відбувається дія фантастики знятої Рідлі Скотом в 1982 році. І хоча нам далеко до багатьох елементів картини, все ж деякі технологія стрічка зуміла передбачити. Inspired спільно із проектом Red Bull Futuri/io підготував підбірку фільмів, які зуміли показати технології майбутнього і при цьому із певною точністю вгадати якими саме вони будуть.


Той, що біжить по лезу (1982)

Ми все ще не маємо реплікантів, машини в 2019 не літають у повітрі, проте одне творці культової стрічки вгадали точно − всюдисуща реклама. Гігантські цифрові білборди в центрі мегаполісів сьогодні вже нікого не здивують, втім у 1982 році вони все ще сприймалися як елемент міського ландшафту з далекого майбутнього.


Космічна Одіссея 2001 (1968)

У 1968 році Стенлі Кубрик випустив один з найвідоміших власних фільмів, в якому  досить точно спрогнозував деякі технології 21 столітті. Так у 2001 році по сюжету фільму герої користуються планшетами та відеозв’язком, існує система розпізнавання голосу, а космічні подорожі стали рутинною та поширеною практикою. З останнім пунктом ми не до кінця впоралися, а лише рухаємось в цьому напрямку, втім як і в питання штучного інтелекту. Система HAL 9000 з «Космічної Одіссеї 2001» вражає автономністю, на сьогодні людські розробки не можуть дати такого ж результату. Найближче до цьго образу «підібрався» персональний помічник Siri, адаптований під iOS, який в деяких питаннях загрозливо подібний до HAL 9000.


Назад у майбутнє 2 (1989)

Другий фільм знаменитої трилогії Роберта Земекіса про подорож у часі дав нам надію побачити в 21 столітті ховерборд (так, ми все ще чекаємо його), і кросівки Nike, що здатні самостійно зашнуруватися.  В 2016 році це футуристичне взуття випустили, але всього 89 пар, ціна за одну на онлайн-аукціоні сягала 80 тисяч доларів.

Серед більш доступних на сьогодні передбачень франшизи – можливість здійснити відеодзвінок. Технологія, яку в майбутньому нам подарував Skype, точно відтворена в другій частині «Назад в майбутнє». Крім того, окуляри Марті Макфлая можна вважати прототипом Google Glass або своєрідною версією Oculus Rift.


Особлива думка (2002)

Режисер стрічки Стівен Спілберг при адаптації новели Філіпа К. Діка найняв команду футурологів, саме тому показаний у фільмі 2054 рік певною мірою втілився вже сьогодні. Так, інтерфейс, що реагує на жести, яким користується Том Круз, подібний до безконтактних інтерфейсів розроблених наприклад для X-Box. А персоналізована реклама, що засвітилася в цьому фільмі, на сьогодні стала звичайним явищем − пошуковики реагують на запити, що вводять користувачі і пізніше пропонують відповідну рекламу.


Термінатор (1984)

У першому фільмі знаменитої франшизи показують війну людства проти повсталих машин. По сюжету корпорація «Скайнет» створила літаючих військових роботів. У 1984 році важко були уявити, що такі пристрої з’являться в реальному житті, але сьогодні , військові дрони-розвідники − це реальність. Вони є на озброєнні в арміях багатьох країн, більше того, звичайний дрон з відеоспостереженням та дистанційним керуванням може купити будь-хто охочий.


Вічне сяйво чистого розуму (2004)

У фантасмагоричному фільмі Мішеля Гондрі двоє закоханих після розлучення намагаються забути один одного, тому звертаються в компанію, яку займається стиранням спогадів. Електронний пристрій діє на певні ділянки мозку, знищуючі цілком конкретні спогади про людину. І хоча антураж картини покликаний скоріше дати волю фантазії Гондрі, який завжди захоплювався нереалістичними сюжетами, процес стирання пам’яті зовсім скоро може стати реальністю. Сучасні вчені висловлюють припущення, що на окремі ділянки пам’яті можна здійснювати руйнівний вплив за допомогою лікарських препаратів, особливо якщо мова йде про травматичні спогади.

Якщо маєш власні ідеї стосовно того, як у мабутньому розвиватимуться технології, приймай участь у проекті Red Bull Futur/io, що запрошує креативних людей зі всього світу зняти на цю тему 60-секундне відео. Авторів найкращих ідей запросять на Академію Red Bull Futur/io, що відбудеться у Лісабоні (Португалія) у березні 2019 року. Ця триденна навчальна програма під час семінарів та обговорень сприятиме створенню унікальної атмосфери та розкриттю здібностей найкращих сторітеллерів. Програма також надасть можливість запрошеним учасникам розвинути та вдосконалити свої концепції разом із провідними ідейними лідерами серед цієї спільноти. Подробиці щодо участі шукай за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: