Меню & пошук

Що почитати: 17 книжок, які вийшли у квітні

Що почитати: 17 книжок, які вийшли у квітні

Новинки художньої літератури та нон-фікшн книжки, які варто читати


[ads-pc-2]

Збираємо книжки, які вийшли друком у квітні і вже з’явилися на полицях українських книгарень.

Марк Менсон «Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем»

Наш Формат

Із самого дитинства ми прагнемо до ідеалу: найвищих оцінок, досконалої зовнішності, успішної роботи та екзотичних подорожей. У погоні за успіхом ми намагаємося уникнути будь-якого негативу. А в цій книжці американський підприємець, письменник та блогер пояснює цінність невдач і негативного досвіду. «Витончене мистецтво забивати на все» допоможе сформувати реалістичні очікування та конструктивно сприймати негативний досвід.


Наріне Абґарян «З неба впало три яблука»

Рідна мова

Ця художня книжка розповідає історію маленького селища, загубленого високо в горах. Кожен з його жителів трохи дивак, і в кожному приховані свої скарби. Ця книжка про людей, які пережили біль розчарувань і втрат, але попри все вірять у добро та залишаються оптимістами.


Джессіка Бекол «Право на помилку»

#книголав

Що стоїть за історіями успіху? Чи дійсно люди, які досягли вершити, не робили помилок? Джессіка Бекол провела 25 інтерв’ю з успішними жінками, кожна з яких ділиться власними помилками та висновками. Розповіді про складні рішення, помилки та практичні поради надихнуть і допоможуть не боятися помилок тим, хто лише починає свій кар’єрний шлях. Також книжка стане в нагоді і досвідченим людям, адже змусить по-новому подивитися на власні перемоги і поразки.


Річард Талер «Поведінкова економіка. Як емоції впливають на економічні рішення»

Наш Формат

Професор економіки та поведінкових наук Чиказького університету, лауреат Нобелівської премії з економіки Річард Талер просто і з гумором говорить про те, як насправді ми ухвалюємо рішення. На прикладі численних досліджень від доводить, що ми це доволі часто робимо на емоціях, а тому як споживачі щодня припускаємося помилок. Ця книжка розповість все про капіталовкладення, гіпотезу ефективного ринку, фреймінг, наші упередження та самоконтроль.


Террі Пратчетт «Химерне сяйво»

Видавництво Старого Лева

Це другий роман із серії «Дискосвіт» про пригоди чарівника-невдахи Ринсвінда. За сюжетом Ринсвіндові, якому геть не вдаються чари, доведеться рятувати Диск від катастрофи. На своєму шляху герої зустрінуть дерева, що говорять, хатинку з пряника, друїдів-«програмістів», варварів-коноводів, тролів, потвор з інших вимірів та легендарних героїв Дискосвіту.


Йен Ґел «Міста для людей»

Основи

Архітектор, який понад 50 років змінює міський простір Копенгагена, Стокгольма, Роттердама, Лондона, Аммана, Маската, Мельбурна, Сіднея та багатьох інших міст пише про те, як створювати міський простір з урахуванням людського виміру. Автор пропонує методи та інструменти, за допомогою яких неефективні та непридатні для людей простори можна перетворювати в міста для людей. Книжка доповнена 700 картинками і фото, що ілюструють принципи та результати роботи Йена Ґела в різних країнах світу.


Бред Стоун «Вискочки. Uber, Airbnb та битва за Кремнієву долину. Бред Стоун»

Наш Формат

Бізнес-журналіст Бред Стоун пояснює, як нове покоління підприємців перетворює Кремнієву долину. А зосереджується він на популярних сервісах Uber та Airbnb, без яких важко уявити сучасне життя в місті та подорожі. Автор описує новаторські погляди засновників компанії, описує їхній шлях до успіху та труднощі, які доводилося долати.


Алекса Клей і Кіра Майя Філліпс «Економіка бунтівників»

#книголав

Ця книга розповість про креативні бізнес-ідеї поганих хлопців, про людей, які рухають світ, але залишаються невідомими для більшості. Пірати, комп’ютерні гакери, пранкстери та колишні лідери вуличних банд сьогодні стають першопрохідцями і використовують продуктивні практики у своїй діяльності. Ці знання та досвід можна запозичити для розвитку сучасної економіки.


Арі Турунен «Забуті історії міст»

Видавництво Аннети Антоненко

Мілет і Александрія, Паталіпутра, Багдад і Ханчжоу, Флоренція, Ісфахан, Амстердам і Сан-Франциско – ці міста об’єднала толерантність і відкритість до іншості, що і стало причиною їхнього культурного поступу. Історії цих міст показують, що процвітання і творчий розвиток потребують відкритості і терпимості до ідей та думок інших.


Анна-Марі Слотер «Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю»

Наш Формат

Баланс між роботою та сім’єю досі залишається болісною темою як для жінок, так і для чоловіків. Авторка досліджує питання справжньої рівності, розмірковує над тим, як визначити пріоритети і досягти справедливості на ринку праці та як для цього потрібно змінити соціальну і державну політику.


Юркі Вайнонен «Німий бог»

Комора

Письменник, якого критики називають «фінським Кафкою», створює власний світ, сповнений алюзій і міфів, в якому Андре вирушає на пошуки істини, аби зрозуміти, чому його батько – прославнений артист перформансу – покинув сцену та оселився в ізоляції від світу в старому вітряку на околиці села. Андре доведеться переосмислити власне сприйняття реальності, щоб з’ясувати, які моторошні таємниці приховує тихе бретонське село.


Доріс Е. Коен «Сновидіння»

#книголав

За рік ми бачимо близько 2-3 тисяч снів, з яких ми пам’ятаємо лише кілька десятків. Фахівчиня в галузі клінічної психології Доріс Е. Коен вважає, що сни – це мова нашої підсвідомості. А навчившись розшифровувати ці приховані повідомлення, ми зможемо більше дізнатися про самих себе. Авторка пропонує дослідити власне підсвідоме життя за допомогою семикрокової методики, щоб краще зрозуміти себе.


Ренделл Манро «А що, як?…»

Vivat

А що, як усі люди на Землі одночасно посвітять на Місяць лазерними указками? А що, як усі блискавки на світі вдарять в одне й те саме місце? У цій книжці автор пропонує подумати над гіпотетичними головоломками про повне зникнення людства чи великий вибух, а також дає цілком серйозні відповіді на найбільш непередбачувані запитання.


Ювал Ной Харарі «Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього»

BookChef

Професор історичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі створює ескіз майбутнього людства, в якому, можливо, вдасться подвоїти тривалість життя. В якому на допомогу людям прийде штучний інтелект, що також може мати власні почуття та бажання. Ювал Харарі пропонує уявити майбутнє та спробувати відповісти на складні питання, яке воно може поставити перед нами.


Філіп Тетлок, Ден Ґарднер «Суперпрогнозування. Мистецтво і наука передбачення»

Наш Формат

Уміння правильно прогнозувати події допоможе досягти успіху у всіх сферах життя та уникнути багатьох помилок. І хоча вдається це небагатьом, окремі фахівці все ж таки змогли правильно передбачити важливі події. Автори цієї книжки зібрали прогнози, що справдилися, і проаналізували їх, аби вивести власну дієву формулу успішного прогнозування. Її можна застосовувати як у професійній діяльності, так і в особистому житті.


Джейсон Метьюз «Червоний горобець»

Клуб сімейного дозвілля

Домініка Єгорова – агент російських спецслужб, випускниця школи горобців – особливого відділу контррозвідки. Для виконання службових завдань вона часто використовує своє тіло. Проте нове завдання її дається не так легко, адже нова ціль Домініки – офіцер ЦРУ Натаніель Неш, до якого в неї з’являються почуття. А під загрозою опиняються не лише їхні кар’єри, а й безпека обох держав.


Джаред Даймонд «Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівності між народами»

КМ-Букс

У цьому науковому бестселері еволюційний біолог Джаред Даймонд розкриває первинні причини нерівностей сучасного світу, які криються в доісторичному минулому людства. За допомогою новітніх досягнень історії, біології, лінгвістики, археології, епідеміології, біогеографії, палеонтології та екології автор пояснює, чому вогнепальна зброя, мікроби та сталь з’явилися у суспільствах одних частин світу, даючи їм перевагу над іншими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: