Меню & пошук

10 найкращих фотографів за 2012 рік

10 найкращих фотографів за 2012 рік

[ads-pc-2]

Підбиття підсумків року на нашому сайті триває, і ми подумали – якщо створюються рейтинги пісень, книг і всього іншого, то чому б не зробити рейтинг найкращих фотографів року? Тим більше, що в нас для цього є прекрасний матеріал – рубрика Фотопрофіль, в яку ми відбираємо найцікавіших фотографів України і світу та знайомимо їх з вами.

Сьогоднішній рейтинг було складено на основі внутрішнього голосування редакції Inspired у складі 8-ми чоловік. Хто ж, як не ми, краще знайомий з фотографами, яких ми запрошували на інтерв’ю протягом року? Боротьба за вихід у Топ-10 була досить напружена, і як бачимо, різниця між сходинками – зовсім незначна, а деякі місця було розділено одразу між двома кандидатами.


9-10 місце Христина Соломаха, 60 балів / 9-10 місце Олександр Ґонтар, 60 балів

9 та 10 місце рейтингу розділили між собою Христина зі Львова та Олександр з Києва. Як і багато хто, Христина починала фотографувати в якості любителя, спочатку це був телефон, потім – мильничка, і вже після цього вона виросла до більш професійної техніки. Зараз основним жанром Христини є портрет та street-style / fashion зйомки, а вона сама не проти спробувати себе в ролі моделі.

photo Kristin Solomaha

Олександрове захоплення фотозйомкою почалося в 2005 році, коли брат подарував йому цифрову мильницю. З тих пір він зрозумів, що фотографія – це надовго. Олександру вдається майстерно вхоплювати моменти з навколишнього життя та передавати його таким, як воно є насправді – без зайвих прикрас і пафосу. Натхнення він шукає в подорожах, оскільки вважає, що саме там люди стають набагато уважнішими до деталей.

Фотопрофіль: Олександр Гонтар

8 місце: Валерія Маширо, 61 бал

Валерія – молодий фотограф-любитель з Запоріжжя, яка спеціалізується виключно на плівці. Улюблений жанр дівчини – це “ловити моменти”, і за її словами, коли у фотографа обмежений набір кадрів, то він просто немає права зіпсувати жодного з них.

7 місце: Олег Оприско, 62 бали

Олег – досвідчений фотограф зі Львова, який вже зумів зарекомендувати себе у потретних та fashion-жанрах. Зі своїми майстер-класами він проїхав пів-Росії, а наступного року обіцяє навчати фотографів і в нашій країні. Олег вважає, що велика кількість фототехніки в сучасному світі не знецінює професію фотографа, а навпаки, стимулює її до розвитку. Фотопрофіль з Олегом Оприско потрапив до грудневого номеру Inspired Magazine.

6 місце: Юрій Садовий, 63 бали

Харківський дизайнер Юрій Садовий спробував себе у фотографії в студентські роки, і з тих пір вона залишається його улюбленим хобі. Не зважаючи на всю майстерність, з якою він фотографує, Юрій не пішов у комерційну фотографію, і продовжує працювати дизайнером. Дівчата, сфотографовані ним, неодноразово з’являлись в різноманітних рейтингах фотосайтів світу, а одна з них – прикрасила обкладинку нашого журналу.

Фотопрофіль: Юрій Садовий

5 місце: Євген Марченко, 65 балів

На 5 місці нашого рейтингу – перспективний львівський фотограф Євген Марченко, який пробує себе в різних жанрах, експериментує та шукає натхнення безпосередньо під час процесу фотозйомки. Як і багато хто, Євген не хоче ставати на комерційну стежку, і планує далі розвиватись в цьому напрямку лише як якісний любитель.

Фотопрофіль: Євген Марченко

3-4 місце: Ярослав Мончак, 66 балів / 3-4 місце: Діна Оганова, 66 балів

3 та 4 місце розділили між собою вже достатньо відомі фотографи в своїх колах – Ярослав Мончак та Діна Оганова.

Ярослав у фотографії – кілька років, і основна його спеціалізація – портрет та ню. Він влучно зауважує, що подобатись всім одразу – неможливо, тому радить спокійно ставитись до критики своїх робіт. Натхнення знаходить у цікавих жіночих образах, які майстерно відтворює у різноманітних локаціях поза приміщеннями.

Фотопрофіль: Ярослав Мончак

З Діною Огановою ми познайомились під час літньої подорожі до Грузії, і одразу ж знайшли спільну мову. Діна приємно вразила нас своїм цікавим баченням світу, а її фотографії – можливістю зазирнути у моменти, які не завжди помітні для неозброєного ока. Документалістика та репортаж – це жанри, в які вона закохалась з першого ж дня і досі впевнено себе почуває в них.

Фотопрофіль: Діна Оганова

1-2 місце: Тарас Хлібович, 69 балів / 1-2 місце: Іван Поліщук, 69 балів

Єдиного переможця, як виявилось, у нас немає, оскільки перемогла дружба та солідарність :) Перше та друге місце з однаковою кількістю балів розділили Тарас Хлібович та Іван Поліщук.

Тарас Хлібович провів чимало часу в США, і цей досвід, звісно, значно вплинув на його бачення фотографії. Тарас каже, що, як і кожен фотограф, він пройшов кілька стадій розвитку, і спробував себе в багатьох жанрах. Проте найулюбленішим для нього і досі залишається репортаж, де можна задіяти чи не всі свої навички. Основа успіху, на думку Тараса – самобутність.

Фотопрофіль: Тарас Хлібович

Іван Поліщук – один з перших героїв нашої рубрики Фотопрофіль, який проживає в невеликому містечку Волочиськ на Хмельниччині. Іван знімає всього 2 роки, однак уже зумів здобути перший досвід, який застосовує в портретному та пейзажному жанрах. Його знімки заворожують та тримають погляд на собі – і ми впевнені, що попереду в Івана ще чимало успіхів.

Іван Поліщук

На цьому все. А кого б ви назвали найкращим фотографом року, що минає?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

7 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: