Меню & пошук

ООН звинуватила голосових помічників у сексизмі

ООН звинуватила голосових помічників у сексизмі

Вони закладають меседж: жінка – безпомічна рабиня


[ads-pc-2]

Спеціалізований заклад ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) у своєму глобальному звіті стверджує: голосові помічники закладають серед користувачів ґендерні упередження про жінок. Це насамперед виявляється в покірності помічника, що має жіноче ім’я та говорить жіночим голосом, щодо насилля.

Експерти як приклад наводять відповідь голосового помічника від Apple Siri на фразу «Слухай, Сірі, ти – су*а» – «Якби я могла, я б почервоніла». У квітні 2019-го відповідь замінили на «Я не знаю, як на це реагувати». Однак подібні моменти в різних виробників досі лишаються.

Фахівці ЮНЕСКО пояснюють таку ситуацію недостатнім доступом жінок до цифрових технологій у більшості частин світу. Наприклад, згідно з останніми статистичними даними, жінки на 25% менше за чоловіків знають, як користуватися цифровими технологіями в повсякденному житті, в 4 рази рідше знають, як програмувати, і в 13 разів рідше подають заявку на технологічний патент.

«Обмежена участь жінок і дівчат у технологічному секторі може виражатися в закріпленні старих та створенні нових ґендерних упереджень», – йдеться у звіті.

У звіті крім фіксування фактів сексистських меседжів надаються рекомендації щодо впровадження ґендерно-чутливої освіти, яка б допомогла прибрати стереотипні погляди на технології та забезпечити рівність жінок і дівчат у доступі до них.

«Мова більшості голосових помічників – жіноча. Вони доступні одним натисканням кнопки або грубою командою. Це посилає сигнал, що жінки слухняні та виконують накази чоловіків незалежно від того, яким тоном і в який спосіб вони це сказали», – наголошують в ЮНЕСКО.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: