Меню & пошук

Екранні жінки-лідерки в 4 рази більше оголюються, ніж чоловіки – дослідження

Екранні жінки-лідерки в 4 рази більше оголюються, ніж чоловіки – дослідження

Жінки досі часто зображуються як сексуальні об’єкти


[ads-pc-2]

Екранні жінки-лідерки в кілька разів частіше з’являються голими в кадрі, ніж чоловіки. Про це йдеться в результатах дослідження 56 найпопулярніших фільмів 2018 року в 20 країнах, проведеного Інститутом з гендерних питань у медіа спільно з Plan International, міжнародною організацією із захисту прав дітей.

Жінки у фільмах, які займають керівні посади, – президентки, генеральні директорки чи власниці бізнесу, занадто часто зображуються як сексуальні об’єкти, – стверджують експерти. Так, жінки-лідерки частіше роздягаються в кадрі, ніж чоловіки – 30% проти 7%. Вдвічі частіше показують жіноче оголене тіло: 15% проти 8%. І вчетверо більше повністю роздягаються: 2% проти 0,5%.

У доповіді йдеться також, що жінки на керівних посадах частіше піддаються сексуальній об’єктивації. Наприклад, 15% акторок повільно роздягалися на камеру. Тоді як аналогічний відсоток чоловіків становив усього 4%, тобто майже вчетверо менше.

«Гендерна дискримінація та шкідливі стереотипи досі домінують на екрані. Це підриває віру дівчат і молодих жінок у їхньому прагненні до лідерства. Та негативно впливає на всі сферах життя», – пояснила Анна-Бріджит Альбректсен, гендиректорка Plan International.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: