Меню & пошук

Йога і медитація зменшують ділянку мозку, що відповідає за негативні емоції – дослідження

Йога і медитація зменшують ділянку мозку, що відповідає за негативні емоції – дослідження

Як практики релаксації змінюють наш мозок


[ads-pc-2]

Йога та медитація впливають не лише на психологічний стан, а й на мозок. Регулярні практики зменшують об’єм правої амигдали – ділянки мозку, що відповідає за опрацювання негативних емоцій. Про це пише Psy Post з посиланням на дослідження американських і нідерландських вчених.

Науковці з’ясували, що люди, які регулярно займаються йогою та медитацією, мають меншу праву амигдалу та лівий гіпокамп в мозку порівняно з тими, хто не займається цими практиками. За словами дослідників, права амигдала відповідає за страх і реакцію на неприємні подразники. При цьому розмір лівої амигдали не змінюється. 

Вчені пов’язують це з тим, що ліва амигдала відповідає за позитивні емоції та пам’ять, а права – за негативні емоції.

Для цього дослідження проаналізували дані 150 000 учасників іншого дослідження, які збирали з 1990 року. Вчені відібрали групу з 3742 учасників, які займаються йогою та медитацією. Їм у різний час проводили МРТ-сканування мозку, щоб відслідковувати зміни.

У дослідженні виявилося, що йога і медитація пов’язані зі зменшенням рівня стресу та здатністю ефективніше справлятися з ним. Учасники, які регулярно займаються цими практиками, частіше повідомляли про переживання стресу, але 90,7% з них справляються зі стресом за допомогою йоги і медитації.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: