Меню & пошук

На замовлення ООН будують плавуче місто

На замовлення ООН будують плавуче місто

У «ковчезі» зможуть жити 10 000 людей


[ads-pc-2]

Дансько-американська група архітекторів і дизайнерів Bjarke Ingels Group (BIG) презентувала концепт плавучого міста. У «ковчезі» майбутнього зможуть одночасно проживати біля 10 000 мешканців, пише New Atlas.

Проект «Oceanix city» був створений на замовлення ООН. Поштовхом до цього стало щорічне підвищення рівня води в океані та прогнози науковців щодо затоплення значної частини суші в найближчі десятиліття.

«До 2050 року 90% найбільших міст світу можуть піти під воду. У більшості прибережних міст також буде спостерігатися сильна ерозія ґрунтів, що зробить їх непридатними для життя. Частина міст піде під воду, залишаючи мільйони громадян без житла, знищуючи будинки та інфраструктуру», – йдеться в прес-релізі конференції, на якій розробники презентували «Oceanix city».

Плавучі платформи нагадуватимуть острови, які об’єднаються в окремі «райони». У кожному так званому районі буде по шість островів. Будівлі будуть зроблені зі стійких матеріалів і не перевищуватимуть сім поверхів. Це необхідно для того, щоб будинки не позносив вітер у випадку шторму. Усі дахи повинні бути пласкими – аби розташувати там сонячні панелі. Пересуватися на платформах можна буде електромобілями.

Їжа вирощуватиметься як на островах, так і в морі. Безпосередньо під плавучими платформами будуть водорості, мідії, молюски, устриці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: