Меню & пошук

У 2019 році була рекордна кількість героїнь у кінематографі — дослідження

У 2019 році була рекордна кількість героїнь у кінематографі — дослідження

Показник досяг 40%.


[ads-pc-2]

Згідно з новим дослідженням, проведеним Центром вивчення жінок на телебаченні й у кіно при Каліфорнійському університеті у Сан-Дієго, жінки домоглися безпрецедентних успіхів як головні героїні. Відсоток жіночих ролей у найкасовіших фільмах («Капітан Марвел», «Маленькі жінки», «Ми», «Крижане серце-2») зріс з 31% до 40%, що становить історичний максимум. Про це повідомляє видання Variety.

Незважаючи на ці досягнення, глядачі все ще вдвічі частіше бачать чоловіків на екрані, ніж жінок. У 43% фільмів головну роль виконали чоловіки, а в 17% картин — жінки й чоловіки разом. 

Для дослідження проаналізували понад 2300 героїв, які фігурують у 100 найкасовіших фільмах 2019 року. «Ми вже два роки поспіль спостерігаємо істотні успіхи жінок-героїнь, що свідчить про початок позитивного зрушення в представництві», — сказала Марта Лаузен, виконавчий директор Центру вивчення жінок на телебаченні й у кіно й авторка дослідження. 

Найчастіше героїні-жінки з’являлися у фільмах жахів (26%), за ними ішли драми (24%), комедії (21%), бойовики (16%), фантастика (8%) й анімація (5%). 

У фільмах з жінками все ще присутні гендерні стереотипи. Жіночі персонажі частіше показують свій сімейний стан (46% проти 34%), а чоловіки частіше, ніж жінки, мають певне заняття або роботу (73% проти 61%). Це також означало, що персонажі чоловічої статі частіше зображувалися в їхньому робочому оточенні, ніж персонажі жіночої статі (59% проти 43%).

Відсоток темношкірих жінок знизився з 21% у 2018 році до 20% у 2019 році в той час, як відсоток азійських персонажів жіночої статі повернувся до рівня 2017 року і склав 7%. Відсоток латиноамериканок трохи збільшився з 4% у 2018 році до 5% у 2019 році. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: