Меню & пошук

Missing Director: у Парижі вимагали звільнити політв’язнів Кремля

Missing Director: у Парижі вимагали звільнити політв’язнів Кремля

Подібні акції пройдуть у 5 містах Європи


[ads-pc-2]

Студенти Української академії лідерства в центрі Парижа влаштували мистецький перфоманс на підтримку політичних в’язнів Кремля. 11 та 12 квітня аналогічні акції відбуватимуться в п’яти європейських містах: Берліні, Гаазі, Братиславі, Брюсселі та Празі. Перфоменс приурочений до п’ятої річниці незаконного ув’язнення українського режисера Олега Сенцова в Росії.

Акцію під назвою «Missing Director» провели на площі Республіки. Там облаштували повноцінний знімальний майданчик та імітували зйомки фільму.

Під час акції студенти налаштували камери, звук, освітлення, продакшн-команду та акторів. Однак розпочати зйомку не змогли. Асистент режисера підняла «хлопавку» і все завмерло на кілька хвилин. На майданчику не було режисера. Його крісло залишилося пустим.

«Всі активісти продемонстрували, що митець не може бути терористом. Без нього процес зупиняється. Тому ми просимо французьких чиновників допомогти повернути Олега Сенцова і решту політв’язнів», – заявив Нікіта Мєкєнзін, головний організатор акції.

«Я відвідав акцію, тому що вважаю: сьогодні варто зупинитися і звільнити політичних в’язнів – таких як Олег Сенцов. Це показово, що молодь у такий спосіб бореться за людську свободу. Дуже важливо знайти вирішення конфлікту між Україною та Росією», – зазначив після акції Ніколя Тюркуа, депутат Національної Асамблеї Франції.

До організації перфомансу також долучилися активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov та української діаспори.

«Нам варто пам’ятати, що, незважаючи на відносне затишшя на лінії зіткнення, понад 97 українських громадян ув’язнені російською окупаційною владою в Криму. Понад сотня ув’язнена на тимчасово окупованих територіях Східної України. І це тільки ті, про яких достеменно відомо», – додав Ярема Дух, керівник комунікацій Української академії лідерства.

Акція на підтримку Сенцова в Парижі

Близько сорока студентів Українська академія лідерства провели у Парижі акцію «Поверніть нашого режисера» на підтримку Олега Сенцова.На площі Республіки студенти облаштували знімальний майданчик із камерами, світлом, звуком. Далі усі вони завмерли на кілька хвилин. За словами організатора акції Nikita Mekenzin, учасники хотіли показати, що без режисера знімальний процес «заморожується». Своїм перформансом студенти закликали владу Франції продовжувати вимагати звільнення українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язнів Кремля.

Опубліковано UA: Культура Четвер, 11 квітня 2019 р.

Фото: Анна Бобирєва

Відео: Нікіта Мєкєнзін

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: