Меню & пошук

ONUKA на фестивалі Sziget: «Здається, ми пройшли тест»

ONUKA на фестивалі Sziget: «Здається, ми пройшли тест»

[ads-pc-2]

IMG_4506

Цього року Україна здійснила потужний десант своїх артистів на фестивалі Sziget в Будапешті: одразу 8 виконавців у різних жанрах музики та мистецтва представляли нашу країну. Одна з найбільш знакових виконавців молодої української сцени, ONUKA стала переможцем відбору українських гуртів, який організовували автори Sziget у нашій країні, і виступила на фестивалі 11 серпня.

Спеціальний конкурс для українських артистів почався у березні 2015 року: кожен охочий гурт спочатку мав подати свою заявку через спеціальний сайт, після чого в голосування вступали слухачі та прихильники цих гуртів. ONUKA отримала більшість голосів журі в ході фінального голосування українського відбору.

На виступ української електроніки з національними мотивами прийшли практично всі українці, які приїхали відпочивати на Sziget. Не зважаючи на відносну віддаленість сцени British Knights Europe Stage від інших локацій фестивалю, майже весь майданчик перед сценою був заповнений людьми, і більшість з них прийшли підтримати рідного виконавця з українськими прапорами та символікою.

IMG_4423

ONUKA відіграла потужний та насичений сет: дівчата, вдягнуті у космічно-блискучі костюми, приємно контрастували зі звуками бандури та трембіти на фоні сучасної електроніки. Публіка не відпустила групу просто так, і гурт виходив на біс двічі – що зазвичай буває не так часто навіть з хедлайнерами фестивалів. ONUKA виклалась на повну, і було помітно, що для групи важливо показати себе європейській публіці.

Ми вирішили дізнатись у солістки Нати Жижченко про враження від першого виступу на закордонному фестивалі.

– Як вам ваш виступ на фестивалі Sziget – що ви відчували і які емоції пережили? Чи справдились очікування по звуку, публіці, локації?

– Я задоволена виступом, емоції були надзвичайні, всі, хто перебував поряд засвідчили, що наш виступ був дуже потужний за енергетикою. Ми з дівчатами також відчували якийсь особливий момент, ну а ударниця Маша розірвала всіх на шматки як ніколи:)

– Це був ваш перший виступ на закордонному фестивалі такого рівня – чи маєте плани продовжити цей досвід наступного року, спробувавши показати себе ще десь?

– Моя головна мета – це фестивалі, ця мрія була ще здавна, особливо хочеться потрапити на музичний фестиваль в Японії. Інколи ж мрії збуваються!

– В чому, на вашу думку, полягає різниця між виступом на закордонному фестивалі і виступом на українському фестивалі?

– Різниця в тому, що в Україні працює авторитет, а закордоном працює просто твій виступ, і успішність його перевіряється саме на сцені. Мені здається, ми пройшли тест.

– Кого з лайн-апу Сігета вам вдалося послухати в якості глядача, і що сподобалось найбільше?

– Robbie Williams, Florence + the Machine, Alt-J, Jungle. Дуже вразили саме Jungle.

– Кількість українських груп, які регулярно представляють нашу країну на європейських фестивалях, дуже мала – в основному це Дахабраха, Гайдамаки, окремі DJ електронного напрямку, і от тепер – ви. Що, на вашу думку, заважає українським артистам пробитися на Захід?

– Відсутність індивідуальності у більшості артистів. Але зараз все налагоджується і буде якнайкраще!

IMG_4566

Фото: Сергій Гуменюк, Inspired

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: