Меню & пошук

Використання гендерно-нейтральних займенників зменшує упередження щодо ЛГБТ – дослідження

Використання гендерно-нейтральних займенників зменшує упередження щодо ЛГБТ – дослідження

Мова впливає на наше мислення та формування стереотипів


[ads-pc-2]

Використання гендерно-нейтральних займенників зменшує стереотипні уявлення та упередження щодо прав жінок і представників ЛГБТ-спільноти. Про це йдеться в новому дослідженні Вашингтонського університету в Сент-Луїсі (США), пише Independent.

В експерименті взяло участь 3 393 шведи.

Їх розділили на 3 групи. Усім учасникам показали відео про людину, яка вигулює собаку. Потім попросили описати побачене. Перша група мала використовувати лише нейтральні займенники у своїх описах, друга – тільки займенники жіночої статі, а третя – винятково займенники чоловічого роду.

Потім дослідники попросили учасників скласти коротку розповідь у трьох реченнях про людину, яка балотувалася на політичну посаду. Майбутньому політику також потрібно було присвоїти ім’я.

Та група, яка напередодні використовувала нейтральні займенники, була найменш упередженою щодо політика та використовувала «унісекс»-імена.

Крім того, науковці виявили, що шведське гендерно-нейтральне слово «hen» (займенник, що дає змогу звертатися до співрозмовника без вказівки на гендер) підвищило толерантність до жінок та представників ЛГБТ+.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: