Меню & пошук

Communa: у Львові відкрилось перше антикафе

Communa: у Львові відкрилось перше антикафе

[ads-pc-2]

Communa - антикафе у Львові

Мода на вільні простори нарешті добралась і до заходу України. Ще в жовтні у Львові відкрилось оригінальне місце «CoMMuna», а 19 грудня відбувся офіційний перезапуск закладу, для якого було обрано не менш оригінальний статус – антикафе. В такому закладі, який ще іноді називають «вільним простором» або «третім місцем», ви платите лише за час перебування, а решта послуг – безкоштовні.

Поспілкуватись з нами погодилась арт-директор Коммуни, Наталя Ярема-Семкулич.

– Як взагалі прийшла ідея відкрити антикафе?

– З моменту відкриття нас насторожували, щоб ми випадково не перетворились в інтернет-кафе. Ці думки надокучали й нам, думаю, що саме тому ми перекваліфікувались й перейняли київський досвід, де в одному місті повноцінно й прибутково працює три заклади з подібною політикою (Циферблат, Bibliotech, Часопис – IN)

– Чи довго часу зайняла підготовка до запуску закладу?

– Близько півроку ми вибивали стіни, потім фарбували їх, завозили меблі.

– Скільки людей працювало над проектом?

– Знаєте, навіть важко сказати. Людей було багато, і кожен робив свої корективи для кращого функціонування проекту. Люди приходили і йшли від нас, за те ми їм теж дякуємо.

– Хто цільова аудиторія «Коммуни»?

– Якщо обмежуватись віком, то це молоді люди від 16 до 30 років. Молодь часто збирається тут для гарного проведення часу – пограти у настільні ігри, посмакувати какао.

– Згадали про какао, а які послуги ви ще надаєте?

– Як ви вже знаєте, у нас платять за час перебування, а не за послуги. Ціни наступні:

Вдень: 15 хвилин – 5 грн. (Перша година – 20 грн., а усі наступні – по 16 грн.)
Вночі: 30 хвилин – 5 грн. (1 год – 10 грн.)

В нас доступний також щомісячний абонемент з 50%-знижкою, і ми працюємо 24 години на добу. У вартість однієї хвилини або ж години входить користування настільними іграми (яких більше п’яти), нетбуками й стаціонарними комп’ютерами, смакування какао, узвару, печива, цукерками. У нас є мольберти, де можна малювати, а також різні сучасні журнали. Кожен охочий, за додаткову вартість, може купити собі так звані «снеки», роздрукувати або перексерити необхідне, а також телефонувати закордон.

Communa - антикафе у Львові

– Чому саме таке меню? І скільки какао люди випивають за один день? :)

– Спочатку ми варили каву і чай, але пізніше зрозуміли, що це дуже банально й майже всюди є. Пригадуєте, який напій дають дітям, щоб вони були інтелектуалами? Какао. Ми себе позиціонуємо, як комуна інтелектуалів, тому вибір був очевидний і, безперечно, правильний, адже варимо 40 л какао вдень. А узвар у нас з’явився дуже символічно – перед Різдвяними святами.

– Яка середня тривалість перебування відвідувачів у антикафе?

– Коли ми лише відкрились, то люди не розуміли, що вони отримують за ту годину, завжди перепитували, чи справді це все безкоштовно, але зараз середня тривалість перебування близько 3-х годин. Нещодавно одна клієнтка навіть встановила рекорд, перебуваючи у нашому закладі 13 годин!

– Що ви робитимете, якщо у вас з’являться конкуренти?

– Ми завжди думаємо, як нам найкраще вдосконалитись навіть без наявних конкурентів, часто запитуємо у клієнтів, що потрібно змінити або ж «приклеїти». Зараз ми хочемо розширити зону відпочинку в «КоММуні», тобто, прибрати десяток стаціонарних комп’ютерів, їх у нас і так багато :) На нову пору року, можливо, замінити один напій. А також, згодом у нас з’явиться проектор, щоб людям зручніше було проводити презентації. А щодо конкуренції, то можливо, що одна «CoMMuna» конкуруватиме з «CoMMuna-2» :)

– У вас так часто проводяться презентації, що потрібен проектор?

– І не тільки презентації, а й фотосесії, репетиторства, конференції, фотовиставки, змагання, дні народження :) CoMMuna – це місце вільних людей, тут немає обмежень, окрім розпивання алкоголю. Одного разу клієнт побажав у антикафе домашні капці, бо йому тут добре, як вдома :)

Фото: Олександр Бистріков

CoMMuna, 0-24
Львів, вул. Галицька, 1, 2-й поверх
vk.com/communa_lviv

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: