Меню & пошук

Що почитати: 19 книжок, які вийшли у квітні

Що почитати: 19 книжок, які вийшли у квітні

Художня література та нон-фікшн, що варті уваги


[ads-pc-2]

Збираємо книжки, які вийшли друком у квітні та вже з’явилися на полицях книгарень.


Художня література

Янн Мартель «Високі Гори Португалії»

Видавництво Старого Лева

Це історія пошуків власного дому, спокою, сенсу, сповнена відчуття великої та світлої любові та ще більшої втрати, потужної сили віри та безпорадності перед обличчям смерті. Томас починає ходити навспак і вирушає на пошуки особливого артефакту, що має змінити хід історії та уявлення про релігію. Евзебіу, який проводить найдивніший у своїй практиці патолого­анатомічний розтин, випадає нагода дослідити звʼязок творів Аґати Крісті з Євангеліями. Пітер покидає кар’єру сенатора та їде в далекі й таємничі Високі Гори Португалії разом зі своїм другом − шимпанзе Одо. Усі три історії пов’язані між собою переплетіннями доль, загадками сімейних історій, знаками і символами.


Маріам Петросян  «Дім, в якому…»

#книголав

«Дім, в якому…» це епічна доросла казка. Сюжет розгортається в центрі для дітей з інвалідністю, де вони існують у повній ізоляції від навколишнього світу. Тут немає нічого спільного із реальним життям. Немає імен тільки прізвиська. Немає соціальних норм тільки власні закони та ієрархія. Немає віри тільки легенди. А найбільше легенд ходить про цей самий Дім. Він тут є окремим персонажем, впливовим та глибоким. Для загублених юних душ, що в ньому проживають, цей Дім вже не просто тимчасовий притулок. Це цілий Всесвіт. Книжка перекладена понад десятьма мовами, має низку нагород та велику кількість шанувальників.


Рімантас Кміта «Хроніки Південного»

Видавництво Старого Лева

Це молодіжний роман литовського письменника Рімантаса Кміти, в якому йдеться про життя шяуляйського старшокласника в 1990-х роках. Це дуже щира й дотепна розповідь головного героя, який виростає від бажання «бути як усі» до того, щоб не боятися бути унікальним. Як і кожен підліток, герой роману прагне самостійності, крутості, для цього пробує і в дрібному «бізнесі» покрутитися, і досягнути результатів у регбі, і дів­чата притягують його наче магнітом. Перші проблеми з право­охоронцями, перша любов, перші вірші й перший секс − усе, що було актуальне в 1990-х, і тепер буде близьким підліткам-читачам.


Юрко Іздрик «Меланхолії»
Видавництво Старого Лева

«Меланхолії» − це поезія, що не ховається в холодні слова і загадкові метафори, а ловить моменти життя і оголює його найпотаємніші сенси. Тут стільки любові, скільки може вмістити серце чоловіка, яке вміє відчувати біль і красу однаково гостро.


Лариса Денисенко, Олександр Ільков, Андрій Стельмащук, Альона Шуліма «Я і КонституціЯ»

Видавництво Старого Лева

Чи знаєш ти, що таке Конституція України? І як в одній книзі може поміститися все наше життя і життя всієї країни? Адже Конституція − це не просто набір правил про державу, про вибори, права і обов’язки суспільства та кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії.


Люсі Гокінґ «Джордж і корабель часу»

Видавництво Старого Лева

Коли Джордж застрибує в космічний корабель і разом із вірним супутником Бульцманом мчить крізь незнані простори, то навіть уявити не може, чим усе обернеться. Бо приземлившись, вони опиняються в майбутньому. На хлопця чекає напівзруйнована Земля, якої він не може упізнати. Світ, у якому живуть залякані люди, змушені підкорятися режимові пихатого самодура Трелліса Дампа, світ, де заборонили науку, світ, з якого зникли старовинні міс­та й тропічні ліси, а повітря перетворилося на смог.


Ребекка Кауффман «Таємниця Ґаннерів»

Vivat

Зворушливий роман Ребекки Кауффман відображає біль дорослішання, красу й розчарування, які може принести дружба в наше життя. Це історія про шістьох друзів, пов’язаних спільними таємницями й секретним місцем зустрічі покинутим будинком Ґаннерів, чию назву вони привласнили. Коли їм виповнилося шістнадцять, одна з дівчат, Саллі, несподівано віддалилася й залишила компанію. Звинувачуючи одне одного в руйнації дружби, Ґаннери розходяться, так і не дізнавшись справжньої причини. Після смерті Саллі вони, тридцятирічні чоловіки й жінки, збираються разом. Зустріч знову об’єднує Ґаннерів, і тепер вони мають осмислити причини розпаду дружби, віднайти істину й прощення.


Оксана Лущевська «Залізний вовк»

Видавництво Старого Лева

Граф Горгій побився об заклад, що впіймає на полюванні небаченого досі звіра. Так і стається, проте на бенкеті на честь полювання хтось потай випускає залізного вовка, і той тікає. Підозра падає на десятирічного сина графа − Віра. Ціна зради дуже висока, і лютий батько проганяє хлопчика геть. Хлопчик залишається сам у лісі, тепер він мусить боротися за своє життя. Та поруч із Віром − його вірний щур Дада. Разом вони знаходять шлях до маєтку, де їм дають притулок.


Ґебріел Теллент «Моя найдорожча»

Vivat

У свої чотирнадцять Джулія досконало володіє навичками виживання, вміє стріляти й полювати. Проте в соціумі вона поводиться наче дикунка, погано вчиться і зневажає саму себе. Увесь її світ це батько, одержимий дочкою, який тримає її в психологічному полоні. Дівчинка вважає своє життя нормою, аж поки не зустрічає хлопця, що відкриває для неї зовсім інший світ.


Нон-фікшн

Кріс Бейлі «Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією»

Наш формат

Автор випробовував на собі найрізноманітніші методики продуктивності та зрештою вирішив поставити експеримент: на рік відклав усі справи і почав перевіряти на собі мислимі й немислимі техніки підвищення ефективності. Протягом 365 днів він поглинав усю інформацію, яку міг знайти, медитував по 35 годин на тиждень, прокидався о 5:30, жив у повній ізоляції, спілкувався з гуру продуктивності, а в результаті описав найдієвіші техніки.

Автор виокремлює методики, що допоможуть кожному боротися з прокрастинацією, фокусуватися на важливих завданнях, продуктивно працювати і знаходити час для себе.


Елісон Ґрін «Спитай в керівника: як працювати з нетямущими колегами й босами, які крадуть ваш робочий час»

Vivat

За десять років консультацій офісних працівників Елісон Ґрін зрозуміла, що люди уникають незручних розмов, бо просто не знають, що сказати. У цій корисній кожному читачеві книжці авторка відповідає на відверті запитання щодо проблем, які щодня виникають у нас на роботі. Ви дізнаєтесь, що сказати, коли колега привласнив вашу ідею, коли переконані, що бос ставить неможливі дедлайни, або коли керівництво постійно турбує у вихідні. На прикладах із життя реальних людей авторка розповідає, як упевнено й дотепно розв’язати найскладніші проблеми в професійній сфері.


Елена Фавіллі, Франческа Кавалло «Казки на ніч для дівчат-бунтарок 2»

#книголав

Перша частина «Казок на ніч для дівчат-бунтарок» була перекладена на понад 40 мов світу і стала бестселером. Це друга частина з історіями життя видатних жінок. До неї увійшли історії Бейонсе, Софі Лорен, Дж. К. Ролінґ, танцівниці Айседори Дункан, канцлерки Анґели Меркель, телеведучої Опри Вінфрі та багато інших.


Стівен Cтроґац «Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку»

Наш формат

Як розгледіти синусоїди у смужках зебри? Що таке «математика матраців»? Як кидки в баскетболі пояснюють основи лічби? У цій книжці автор проведе математичну екскурсію: від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому предметі й полюбити його. Навіть якщо маєте страх перед математикою, ви просто не зможете відірватися від книжки та зрештою зрозумієте цей предмет.


Білл Олет «24 кроки до успішного стартапу. Дисципліноване підприємництво»

#книголав

Книжка містить покроковий інструментарій для бізнес-планування, який допоможе збудувати успішну компанію. Провідний лектор бізнес-школи Массачусетського технологічного інституту Білл Олет пропонує читачам чітку «дорожню карту» у світ підприємництва. Він підсумовує свій 25-річний досвід у бізнесі, щоб «покроково спрямовувати підприємців серед безладу й хаосу, в яких вони опиняться, коли намагатимуться робити щось вперше». У книжці можна знайти чимало реальних кейсів від студентських команд МТІ, які вибрали курс «Нові підприємства» під час бакалаврських і магістерських програм.

Книжка ввійшла в ТОП-15 видань про створення власного бізнесу за версією сайту Amazon.com.


Волтер Айзексон «Ейнштейн. Життя і всесвіт генія»

Наш формат

Атмосфера початку XX століття була наелектризована бунтарським духом новизни: Пікасо, Джойс, Фрейд. У цей ряд постатей, які зламали традиційні уявлення, можна вписати й Альберта Ейнштейна генія, що перевернув наше розуміння фізики. Ця інтелектуальна подорож почалася 1895 року, коли шістнадцятирічний Альберт поставив собі питання: що ми побачимо, якщо летітимемо поруч із променем світла. А вже через 20 років він створив одну з найкрасивіших теорій в історії науки загальну теорію відносності та вивів найвідоміше рівняння Е = mс 2.

Цю докладну біографію написано після відкриття всіх архівів Ейнштейна. Автор аналізує науковий шлях й особисте життя фізика і показує, як творчість, нонконформізм, свобода та безмежне захоплення наукою переплелися в цій особистості.


Шон Байзелл «Щоденник книгаря»

Наш формат

Книжка описує рік із життя букіністичної книгарні в Шотландії. Перед нами постають безлюдні пагорби, кілометри піщаних пляжів, мальовничі гори й вікторіанські маєтки. Ми опиняємося в крамниці із сотнею тисяч книжок, що ледве зводить кінці з кінцями. Над нею нависає примара всюдисущого Amazon, який ще дужче розростається й витісняє маленькі книгарні. У всьому цьому маневрує Шон Байзелл, який мав шаленство та сміливість придбати крамницю й долучитися до на перший погляд романтичної професії книгаря. Автор розповідає про найцікавіші замовлення, про невпинні суперечки з працівниками, про розмови з найрізноманітнішими клієнтами − буркунами й натхненниками, людьми, які життя не тямлять без книжок, і тими, що шукають привід посваритися.


Дмитро Томчук «Тут клює. Відверті історії українського бізнесмена»

Наш формат

Український бізнес − це не проста прогулянка. Він формувався у жорстких умовах: коли розвалювалися старі економічні зв’язки та створювалися нові. Тому й уроки, які він дає, − безжальні й унікальні. У цій книжці інвестор Дмитро Томчук ділиться власними спостереженнями, які він накопичив протягом десятків років підприємництва − від 90-х до сьогодні. Як зробити так, щоб гроші працювали на вас? Чи можна довіряти партнерам? Коли потрібна дискусія, а коли − одноосібні рішення? І, зрештою, чому попри всі труднощі варто розбудовувати власну справу в Україні?

Це наповнена гумором, самоіронією і складними реаліями книжка розповість не лише про те, як вести бізнес у нашій країні, а й про життя навколо нас.


«Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК» Девід Райх

Наш формат

Історія науки показує, як небезпечно бути переконаним у тому, що знаєш істину. Усі помилки − починаючи від уявлення, що Земля пласка, а Сонце обертається навколо неї − мають стати для нас попередженням і навчити піддавати сумнівам інформацію та не довіряти стереотипам. Генетик Девід Райх переконаний: геномна революція стрімко ламає наші уявлення про минуле. Чим ми відрізняємось одне від одного? Що таке ідентичність? У своїй книжці дослідник описує сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК.

Автор показує зміни, які відбувалися з популяціями людей у далекому минулому, доводячи, що ДНК може розповісти про історію людства значно більше, ніж традиційний арсенал археології.


Алекс Фріт, Розі Гор і Луї Стоуелл «Політика для початківців»

#книголав

«Політика для початківців» у зрозумілій формі розкаже юним читачам про правління у країні, політичну систему, ідеології та ще багато цікавого. Зміни в нашій державі викликають чимало запитань у найменших. Книжка стане справжнім інформаційним довідником, який допоможе батькам пояснити дитині про такі непрості речі, як права людини, свободу слова, фемінізм, вибори та голосування. Окрім пояснень та цікавих діалогів, «Політика для початківців» має окремий словник із найпоширенішими визначеннями. Книжка стане в нагоді не лише дітям, але й дорослим.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: