Меню & пошук

Inspired Books: Три знакові книги Дейла Карнегі

Inspired Books: Три знакові книги Дейла Карнегі

[ads-pc-2]

Inspired Books: Три знакові книги Дейла Карнегі

Якщо ви помітили, останні три роки спостерігається справжній “бум” різної мотиваційної літератури: книжок, що вчать, як стати більш дисциплінованим, розумнішим, успішнішим, більше часу приділяти близьким, швидше та простіше входити в контакт із новими людьми. Деякі з цих книг дійсно варті уваги, інші ж (таких, на жаль, більшість) – просто скороминущий маркетинговий мотлох. Але почалося все набагато раніше, навіть не у 2010 чи 2001 році. Якщо ви хочете дізнатись, хто поклав початок популярності подібних творів, вам час відшукати на полиці ті ж три книги, котрі знайшлися сьогодні і в мене.

Дейл Карнегі – це ім’я не чув, мабуть, лише той, хто взагалі не цікавиться мотиваційними книгами, популярною прикладною психологією та змінами у власному (й чужому) житті. Перша публікація найбільш відомого книжкового хіта Дейла Карнегі “Як завойовувати друзів та впливати на людей” відбулася 1937 року, коли не те що більшості наших читачів, але й їхніх батьків ще й на світі не було. Що цікаво, видавничий дім “Саймон та Шустер” та й сам автор не покладали на цю книгу особливих сподівань і розраховували на досить скромний тираж. Яким же було їхнє здивування, коли перший твір Карнегі почали буквально “розмітати” з полиць книгарень наприкінці 30-х.

Відтоді минуло понад 70 років, часи Великої Депресії та Другої світової (коли людям потрібні були поради, підтримка та пошук свого місця “під сонцем” з огляду на стрімку зміну макро- та мікроекономічних умов) залишилися далеко позаду,  але інтерес до популярного трикнижжя – ”Як здобувати друзів”, “Як розвинути впевненість у собі та досягти впливу на людей шляхом публічних виступів” та “Як припинити непокоїтись та почати жити” – не лише не зменшується, але й зростає (і зростав приблизно до другої половини “нульових”, коли інтерес до Карнегі та його ідей почав спадати). Цікаво, що аж до самої смерті в 1955 році щороку автор вносив поправки та доповнення до своїх книг.

Inspired Books: Три знакові книги Дейла Карнегі

У мене на столі лежить видання 2000 року, але впевнений, що під час пошуків в магазинах ви віднайдете зразки 2007 чи 2010 років: з Карнегі часто починають усі, хто так чи інакше шукає відповіді на психологічні та бізнесові питання у своєму житті.

У 90-х роках ХХ століття навколо цього автора та його книг склалася якась ледь не сектантська атмосфера та “обожествлення”. Причиною був стрімкий перехід від планової економіки СРСР до  “дикого капіталізму”, бандитизму, корпоративізму та інших “-ізмів”, породжених формуванням відкритих ринків та неврегульованістю і непевністю життя в пострадянській Україні загалом. Насправді ж ці книги – не про магічне здобуття слави та багатства. Це – прекрасний зразок мотиваційної літератури, не універсальний ключ до усього, а, скоріше, спроба проаналізувати мотиви та бажання, котрі рухають людиною. І звісно ж, ці книги – ”прабабусі” усіх нинішніх бестселерів із особистісного зростання, тайм-менеджменту та комунікацій. Хоча б тому варто ознайомитись із ними.

Придбати твір Дейла Карнегі в магазині Kniga.biz.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Ashly Bartoldus
    6 років ago

    Just want to say your article is as amazing. The clearness for your publish is simply cool and that i could assume you are an expert on this subject. Fine along with your permission let me to grasp your feed to stay up to date with coming near near post. Thanks 1,000,000 and please keep up the rewarding work.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: