Меню & пошук

“Книжковий Арсенал” очима Ольги Перехрест

“Книжковий Арсенал” очима Ольги Перехрест

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

Якщо команда Inspired кудись не встигає потрапити, то завжди знайде резидентів, готових поділитись власними враженнями від побаченого та почутого :) Сталося так і цього разу: “Книжковий Арсенал”, що стартував днями в українській столиці, триватиме до початку літа; а ми говоримо про його перші дні роботи із Ольгою Перехрест, котра вже була в нас у гостях у березні 2013-го як поетеса, а тепер побувала на відкритті фестивалю у Києві й ділиться своїми враженнями:

– Олю, розкажи трохи про саму подію та про те, звідки про неї дізналася, скільки днів триває Книжковий Арсенал і що (або кого) там можна було побачити

– Книжковий Арсенал – це одна з найбільших подій в літературному та книговидавничому світі. Як у Львові є Форум Видавців, у Чернівцях – Меридіан Черновіц, так у Києві – Арсенал. Не знати про неї було просто неможливо, якщо хоч трохи слідкувати за новинами :) Книгарні та видавництва там презентують свої нові та старі книги, проходять творчі зустрічі з письменниками, відбуваються різні поетичні читання. Цього року була ще й музична програма.

Книжковий Арсенал проходить на території Мистецького Арсеналу з 24 травня до 1 червня. Вхід на подію був платний, але організатори зробити можливість отримати акредитацію для авторів та активних читачів, а також безкоштовний вхід в першу половину дня по буднях. Загалом – все, аби відвідало якомога більше справді зацікавлених людей :)

Імена учасників тішили: Андрухович, Забужко, Іздрик, Малкович, Неборак, Винничук. З молодих порадували Тарас Малкович, Катерина Бабкіна, Ірена Карпа, Світлана Богдан. Спеціальним гостем був польський письменник Януш Леон Вишневський, який зібрав аншлаг на своєму творчому вечорі. Порадувала зустріч з Іллею Стронґовським, який презентував свій проект «Зберігайте спокій».

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

– І які враження від побаченого та почутого?

– Що неймовірно радувало – велика кількість книг і відвідувачів. Отже, люди все ще читають :) Зустріла на Арсеналі багатьох знайомих. Це, зрештою, дуже хороший показник: зустрічатись не лише на тусовках та в кіно, а на подіях мистецьких та літературних.

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

З цікавинок – стенди, присвячені шрифтам та ілюстраціям від «Манускрипту». Їх можна було роздивлятись нескінченно довго. Також була презентована вже друга «Тканина віршів» Вікторії Черняхівської – текстильна ілюстрація до поезій (до моєї поезії в тому числі).

Обирати книжки, які купити, завжди важко – бо, якби могла, то скупила б все. Але зупинилась на новинці фестивалю «Багато гарного за малу ціну» Крістофа Зімана і збірці поезій Катерини Бабкіної «Гірчиця», яку вже дуже давно хотіла придбати.

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

Є кілька претензій до організаторів: відсутність роздрукованих програм (а зробивши платний вхід, можна було б зробити і програмки), недотримання розкладу, сумнівна модерація Ночі Книжкового Арсеналу.

– Чи говорили щось про майбутнє книговидавничої справи та електронних книжок?

– Була передбачена окрема програма для перекладачів – говорили про проблеми перекладання, сучасні тенденції розвитку мови тощо. Наскільки мені відомо, про електронні книжки не згадувалось. Проте, на жаль, я не змогла відвідати усі події Арсеналу – а отже, щось могло пройти повз мене.

"Книжковий Арсенал" очима Ольги Перехрест

А взагалі, якщо ви любите читати і цікавитесь сучасною культурою – раджу не пропускати такі події, як Книжковий Арсенал. Це гарна нагода купити книги, яких ви не знайдете в книгарнях, поспілкуватись з письменниками, познайомитись з цікавими та непересічними людьми. Наступними подіями такого формату будуть Меридіан Черновіц та Форум видавців у вересні – не проґавте! :)

Для довідки:

На 10 майданчиках у Мистецькому Арсеналі відбуваються сотні подій за участі 200 видавництв, книжкових проектів та міжнародних партнерів, найвідоміших і улюблених українських авторів. Зокрема, цього року в “Обміні речовин” – спеціальному проекті фестивалю вестимуть публічні діалоги Оксана Забужко та Ігор Померанцев, Юрій Андрухович і Микола Рябчук, Віктор Неборак та Іван Малкович, Андрій Курков і Юрій Винничук, Борис Херсонський і Олександр Ройтбурд.

Спеціальним гостем фестивалю був один із найпопулярніших польських письменників, автор екранізованого роману-бестселеру “Самотність у мережі” Януш Леон Вишневський, який цього разу представив 2 нові книги для дорослих і дітей. Також на Книжковий Арсенал приїдуть близько 20 зіркових авторів та впливових інтелектуалів із Австрії, Німеччини, Польщі, Росії,Франції, Чехії, Швейцарії, серед яких Барбара Космовська, Олів’є Монжен, Жан-Клод Маркаде, Тьєрі Есс, Крістоф Зімон, Борис Буден, Ярослав Рудіш, Марина Степнова, Денис Осокін та інші. Більшість із них презентуватимуть свої нові книги та переклади на українську.

Уперше в Україні Книжковий Арсенал представляє міжнародну виставку “Білі Ворони 2013” – експозицію найкрасивіших дитячих книг із 40 країн, яку щорічно спеціально готує до міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї найбільша у світі бібліотека для дітей і юнацтва в Мюнхені. Також міжнародними гостями дитячої програми Книжкового Арсеналу цього року є Мартін Кубат, чеський графік, книжковий дизайнер та ілюстратор, і Барбара Космовська, популярна авторка, відома в Україні, передусім, за молодіжними книжками, які не лише сподобалися юним читачам, а й увійшли до шкільної програми зі світової літератури.

Фото: Ольга Перехрест

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: