Меню & пошук

F#ck plastic: як у світі та Україні проходив «Марш за клімат»

F#ck plastic: як у світі та Україні проходив «Марш за клімат»

Мільйони людей в десятках міст влаштували #fridayforfuture


[ads-pc-2]

Сьогодні по всьому світу молодь та екоактивісти проводять масштабні «Марші за клімат». У кожній країні школярі й студенти передають уряду або чиновникам власні вимоги щодо боротьби з кліматичною кризою. Це стосується як розвитку інфрастуктури, так і збільшення використання відновлювальних джерел енергії.

Марші #GlobalClimateStrike проходять напередодні Кліматичного саміту ООН, який відбудеться 23 вересня. У такий спосіб активісти просять уряди вжити заходів, аби зменшити викиди вуглецю, зупинити підвищення температури повітря та, відповідно, збільшення рівня світового океану.

«Ми дійсно вважаємо страйк запуском нової ери кліматичного руху… Ми хочемо створити цю енергію і передати повідомлення, аби залучити більше людей і розвивати наш рух», – прокоментувала Кеті Едер, 19-річна виконавча директорка Коаліції «Майбутнє», що об’єднує понад 40 організаційних груп у США.

Очікується, що страйк відбудеться в 150 країнах та кількох сотнях міст: від Північної Америки (Нью-Йорк, Вашингтон, Чикаго, Маямі, Сан-Франциско, Торонто) до мегаполісів Південної Азії (Делі, Бангкок, Дала), міст Африки (Найробі, Йоганнесбург) та острівних держав (Соломонові острови, Кірібаті).

У Мельбурні марш зібрав понад 100 тисяч учасників.

У Лондоні тисячі активістів вийшли на вулиці.

В Україні в центрі Києва активісти несли транспаранти з написами «Рівне на біогазі», «Our future is in your hands», «Соромно стояти осторонь» та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: