Меню & пошук

12 цитат з книжки «Мистецтво змінювання сердець, умів, дій» Ґая Кавасакі

12 цитат з книжки «Мистецтво змінювання сердець, умів, дій» Ґая Кавасакі

Як привернути увагу та зачарувати


[ads-pc-2]

Чергова книжка Ґая Кавасакі присвячена мистецтву зачарування. У ній автор дає дієві поради щодо того, як досягати успіху в дружбі, кар’єрі й власному бізнесі, викликаючи прихильність людей до себе.


Ґай Кавасакі − головний експерт компанії Canva, представник бренду Mercedes-Benz, колишній амбасадор Apple й автор п’ятнадцяти книжок — бестселерів за версіями The New York Times і The Wall Street Journal. Має ступінь бакалавра Стенфордського університету й MBA від UCLA, а також почесний докторський ступінь у коледжі Babson. У минулому консультував бізнес-підрозділ Motorola від Google.


1.

Світ не протоптуватиме доріжку до ваших дверей заради якоїсь неймовірно крутої ідеї. Якраз навпаки: що краща ідея, то важче змусити людей прийняти відмінне від того, до чого вони звикли.


2.

Якщо не хочете чогось робити, то й не просіть про це інших. Якщо ви спонукаєте когось вчинити те, чого не хотіли б робити самостійно, то маніпулюєте або ж примушуєте людину до цього, а така стратегія не матиме довготривалого результату.


3.

Коли ви фальшиво всміхаєтеся, задіюється лише великий виличний м’яз − м’яз від щелепи до кутика рота. Коли ви всміхаєтеся щиро, то задіюється ще й коловий м’яз ока. Завдяки йому ви мружитеся, а біля очей з’являються так звані «гусячі лапки». Справжня усмішка настільки особлива, що в неї навіть є власна назва − дюшенова усмішка, на честь Ґійома Дюшена, французького невропатолога. Тож, коли знайомитеся з людьми, думайте про приємне й цим задіюйте коловий м’яз ока, щоб біля очей утворилися реально глибокі «гусячі лапки». Можете називати їх «лініями сміху», якщо вам так більше подобається. І заради власної ж усмішки відмовтеся від ботоксу й підтяжок обличчя.


4.

Важливий чинник гарного враження − це ваше вбрання. З ним потрібно, так би мовити, «зіграти внічию». Якщо перестараєтеся, одяг скаже від вашого імені: «Я багатший, впливовіший і набагато важливіший за тебе». А в іншому разі: «Я тебе не поважаю. Вдягаюся, як мені захочеться». Потрібно вбратися так, щоб одяг промовляв: «Ми рівні». Тут я раджу втихомирити своє его. Вам не потрібно про щось «заявляти» й старатися показати людям, що у вас є гроші, влада чи кращий смак. Ваша мета − сподобатися, а не показати свою вищість.


5.

Говоріть коротко. Я десять років слухав різноманітні промови й жодного разу не чув, щоб якась була закоротка. Якщо люди зацікавилися, то попросять розповісти більше. А як ні, то ви не схилите їх на свій бік, якщо дасте забагато інформації. Тож висловлюйтеся якомога лаконічніше.


6.

Використовуйте прості слова. Якщо використовуватимете слова, значення яких треба шукати в словнику чи вікіпедії, то у вас нічого не вийде. Данська приказка говорить: «Гучні слова рідко супроводжують добрі наміри».


7.

У людей більше спільного, ніж відмінного. По суті, майже всі хочуть створити сім’ю, зробити щось вагоме й насолоджуватися життям. Ця істина поширюється на всі раси, культури, віри, кольори шкіри й країни. Якщо придивитися, то можна зрозуміти, що у вас багато спільного з людьми, які вам не подобаються.


8.

Не судіть, доки не дізнаєтеся про все, що коїться в когось у житті. Можливо, у напруженої й неорганізованої людини, з якою ви маєте різні пріоритети, дитина з аутизмом, агресивний член сім’ї, помирає хтось із батьків чи вона хворіє на рак. Люди заслуговують на розуміння. Перед смертю всі рівні: ми всі можемо померти від раку або ще чогось. А поки живемо й хочемо зачаровувати людей, треба переступати через себе та приймати інших.


9.

Візьміть до уваги, що в усіх є якась пристрасть. Усі чимось захоплюються. Ваше завдання − з’ясувати, чим саме. Не промахнетеся, якщо почнете з дітей, спорту, подорожей і їжі. Ви можете просто поґуґлити, почитати чиюсь «стіну» у фейсбуку, зайти на профіль в LinkedIn або ж почитати останні твіти, щоб з’ясувати, чим людина цікавиться. Якщо людина не цікавиться нічим, то, можливо, вона не варта того, щоб її зачаровувати.


10.

Історія з «Автобіографії» Бенджаміна Франкліна розповідає про такий парадокс: ви зблизитеся з людиною, якщо попросите її про допомогу. Новий член Генеральної Асамблеї відхилив Франклінову заявку на престижну й вигідну чиновницьку посаду. Франклін пояснив, як завоював прихильність цієї людини: «Мені це не вдавалося, однак я намірився заслужити його прихильність, улещуючи його всіма способами. Та через деякий час вирішив змінити тактику. Дізнавшись, що в його бібліотеці є одна дуже рідкісна й цікава книжка, я написав йому записку, висловивши бажання ознайомитися з нею. Він одразу ж мені її прислав, а десь за тиждень я повернув книжку разом з іншою запискою, у якій яскраво розписав, що я перед ним у боргу. Коли ми зустрілися в Білому домі наступного разу, він зі мною заговорив (чого раніше не бувало) та ще й доволі приязно. І відтоді він за будь-якої нагоди виявляв готовність мені допомогти, тож ми стали хорошими друзями».


11.

Розповім вам свою улюблену історію про Роберта Чалдині. Якось я сидів поряд із ним на обіді в «Stanford Faculty Club» і ми завели бесіду про те, що слід казати, коли люди дякують за допомогу. І він сказав, що фраза «ти б для мене зробив/ла те саме» набагато краща за «будь ласка» або «прошу». Відповідь Чалдині говорить: одного дня вам теж може знадобитися допомога, а ви вважаєте, що інша людина шляхетна й відповість вам взаємністю. Якщо промовляти це з таким настроєм, то ваша відповідь зачарує більше, ніж формальне «Прошу».


12.

І наостанок: щоб подобатися людям, треба почати погоджуватися. Це означає, що на чужі прохання за замовчуванням у вас має бути одна відповідь − «так». Не хвилюйтеся. Це не ризикована практика, оскільки на самому початку стосунків люди зазвичай просять про щось незначне, просте й легке. Завдяки одному «так» ви виграєте час, зможете побачити більше варіантів, а також зміцните стосунки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: