Меню & пошук

5 лекцій TED про те, як розібратися в політиці та правильно сперечатися про неї

5 лекцій TED про те, як розібратися в політиці та правильно сперечатися про неї

Експрес-уроки з простої політолігії


[ads-pc-2]

Чи варто цікавитися політикою, якщо це не сфера вашої діяльності? Як зорієнтуватся у повістці та правильно дискутувати щодо неї? І як вийти з «бульбашки» власних уявлень та приймати думку інших? Зібрали 5 найкращих TED-лекцій на тему політики, щоб розібратися в цій темі раз і назавжди.


Як освоїти політику за сімейною вечерею

«Ви впевнені, що можете дозволити собі не цікавитись чи не брати участі в політиці?» Активістка Хаджер Шаріф стверджує, що долучитися до політчиних рішень у своїй країні може кожен, варто лише зрозуміти, які інтереси варто відстоювати та яким чином. Вона спростовує аргумент «я за межами політики, це занадто брудна справа» дуже простим прикладом − історією про післяобідні дебати в її родині. Батьки змалечку ввели для Хаджер та її братів офіційне щотижневе обговорення − з переговорами, оскарженнями, бойкотами та навіть утвореням альянсів. Вже із 7 років активістка знала, як працює політика та чому до таких сімейних зборів варто долучатися (адже часом родина приймала рішення, яке стосувалося і Хаджер). На власному прикладі Хаджер пояснила, як усвідомила природу політики та чому уникати участі в ній – непрактично, а часом навіть згубно.

 


Якій інформації довіряти у світі «постправди»?

Дослідник Алекс Едменс пояснює на простих прикладах, чому в еру постправди нам так легко довіритися неправдивій інформації в мережі. Едменс розповідає про поняття «підтверджувального упередження» − тенденцію звертати увагу лише на ту інформацію, яка відповідає власним переконанням. Спікер пропонує три дієві способи розпізнати недостовірні й популістські дані та навчитися приймати той факт, що ви можете помилятися.

 


Чи загрожує вашій країні диктатура? Ось як дізнатися

Як розпізнати загрозу диктатури заздалегідь? У своїй промові активістка та письменниця з Того Фаріда Набурема розповідає про чотири ключові ознаки диктатури, а також секрети того, як люди можуть кинути виклик та протистояти режиму, який їх пригноблює.


Чому варто вислухати людей, із якими ви не згодні

Опонент, що висловлює погляди, протилежні вашим, може стати цінним ресурсом. Саме таку думку пояснює у промові дослидник та вчитель Закарі Вуд. Він розповідає про можливість досягнути погодження і взаєморозуміння при тактовній і вдумливій взаємодії з контроверсійними ідеями: «Ігноруючи протилежні точки зору, ви не змусите їх зникнути, вони все одно існуватимуть, тому що мільйони людей з ними погоджуються. Для прогресу людства потрібно вивчите те, що йому протистоїть».


Короткий урок з політичної говірки

Політики ретельно добирають слова, щоб формувати за допомогою них реальність, втім, чи працює це? Етимолог та дослідник Марк Форсайт пояснює, чому насправді реальність змінює слова політиків на прикладі історії про Джорджа Вашингтона, якому довго не хотіли присвоювати титул «президент США» через, мовляв, надто мізерну значимість цього слова.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: