10 цитат з книги «Неочевидне. Як передбачити майбутнє, аналізуючи тренди»
10 цитат з книги «Неочевидне. Як передбачити майбутнє, аналізуючи тренди»
15 головних трендів сьогодення
[ads-pc-2]
Inspired спільно із видавництвом Vivat пропонує підбірку цитат з нової книжки Рогіта Бгарґави «Неочевидне. Як передбачити майбутнє, аналізуючи тренди», що розповідає про останні тенденції у сферах маркетингу й соціальних медіа, технологій і дизайну, економіки й бізнесу.
Аналіз тенденцій Рогіта Бгарґави базується на великій кількості досліджень і дає змогу бути в центрі світових трендів. У цій книжці – 15 нових тенденцій у сферах маркетингу й соціальних медіа, технологій і дизайну, економіки й бізнесу, які допоможуть легко маневрувати в майбутньому та усвідомлено контролювати свої наміри й мету.
Протягом останніх 7 років Рогіт пророкує неочевидні тренди, які вже застосовують провідні світові корпорації, такі як Intel, Under Armour та The World Bank.
Рогіт Бгарґава – куратор трендів, експерт із маркетингу й автор бестселерів Wall Street Journal: п’яти книжок на тему майбутнього бізнесу та причин лідерства. Рогіт заснував Групу впливового маркетингу (IMG) і компанію «Неочевидні тренди», викладає в Джорджтаунському університеті й був запрошеним доповідачем у 32 країнах. До того як стати підприємцем, Рогіт 15 років керував стратегією бренду у двох найбільших маркетингових агенціях світу – Ogilvy та Leo Burnett, консультував провідні світові бренди.
1.
Моя філософія – збирати ідеї так само, як льотчики збирають милі, – немов моментальну винагороду задля подальшого використання.
2.
Звісна річ, приємно думати, що галузеві експерти й аналітики завжди точні у визначенні трендів, але, на жаль, часто виникає перешкода: сліпі зони. Простіше кажучи, що більше ви знаєте про якусь одну сферу, то складніше стає думати поза її межами і дивитися на речі ширше. Немає якихось спеціальних знань або умінь для того, щоб досліджувати тренди, але психологи і бізнесавтори вирізняють таку річ, як «прокляття знань» щодо однієї галузі. Щоб цього прокляття уникнути, треба навчитися цікавитися світом у будь-якій царині, щоб не зациклюватись і не бачити все тільки з одного боку.
3.
Тренди – це щось трохи більше, ніж просто повторення загальновідомих фактів. Наприклад, фраза «у цьому році дедалі більше людей будуть купувати смартфони» очевидна й марна, бо в ній немає жодної креативності. Головна причина, чому більшість трендів виражають такі очевидні ідеї, полягає в тому, що це просто непродумані висновки, яких завжди простіше дійти, ніж висловити обґрунтовану креативну думку. Справжні тренди ніколи не будуть декларувати очевидні факти, що їх люди і так уже знають. Навпаки, вони мусять уміщувати нові проникливі ідеї, які зможуть описати мінливе сьогодення.
4.
Допитливість допомагає вам подивитися на світ чужими очима, навіть якщо спочатку вам це не дуже подобається. Незрідка я використовую одну з технік: купую нішеві журнали на незнайому для мене тематику. Просто заходжу в секцію часописів у книгарні й переглядаю асортимент. Там можна знайти журнали «Сучасний фермер», «Моделі залізниць» і «Красивий будинок», які геть різні. Перегляд різних історій, реклами та образів – це найдієвіший спосіб поглянути на світ інакше.
5.
Бути спостережливим означає вчитися бачити деталі, які більшість людей не бере до уваги.
6.
Зачекайте. Перевага і проблема інтернету в тому, що все відбувається в реальному часі. У нас з’являється ідея, і ми можемо негайно нею поділитися. При цьому легко запевнити себе в тому, що, коли ти не першим щось прокоментував, твоя думка вже не актуальна. Одначе це не так. «Реальний час» не має означати, що коментувати треба дуже швидко і першою-ліпшою думкою, яка зайшла в голову. Натомість треба вміти осмислювати все, що спадає на думку, і міркувати над тим, а чи важитиме твій коментар за якийсь час після його написання. Це означає, що, перш ніж щось писати, слід упродовж хвилин 15 (або більше) поміркувати, як зробити це краще.
7.
Віртуальна емпатія (Virtual Empathy). Кожен, хто говорив про майбутнє, згадував віртуальну реальність і те, як вона на нас впливатиме, а тим часом насправді чіплявся за цю ідею через одну її властивість – вона розвиває нашу здатність співчувати. Я об’єднав слова «віртуальна» й «емпатія» замість того, щоб міркувати про те, як сама віртуальна реальність може на нас вплинути.
8.
Доказ – це фінальний крок, який гарантує, що є багато прикладів і досліджень, які підтверджують: ця ідея насправді виокремлена з мінливого сьогодення і може називатися трендом.
9.
Оскільки триває глобальне зрушення в бік індивідуалізму, люди різного віку намагаються зрозуміти, що робить їх унікальними, слідують за своїми пристрастями, часто беруть підробітки і все більше цінують одне в одному дивні розбіжності.
10.
Оскільки переходити від бренду до бренду стає дедалі простіше, а технології розширюють можливості споживачів, нове сприйняття лояльності змушує бренди ставати розумнішими, щоб завойовувати справжню прихильність.