Меню & пошук

Який вигляд мають карти світу в різних країнах?

Який вигляд мають карти світу в різних країнах?

[ads-pc-2]

1-gOomu_LSf2GbgeVG_jj2wg

Якщо ви вважаєте, що в усіх країнах карта світу має такий ж вигляд, до якого ми звикли з дитинства – то ви не праві. Виявляється, для кожного регіону світу характерні свої картографічні традиції, в залежності від яких розвивається уявлення людей про власне місце на планеті.

Як буде видно нижче, в різних країнах – Росії, Європі, США, Китаї, Австралії, Чилі, Південній Африці – карти світу дуже сильно відрізняються. Все залежить від того, що вибере автор карти в кожній з наступних трьох умов: 1) як центрувати карту щодо Заходу і Сходу; 2) як центрувати карту щодо Півночі і Півдня; 3) який метод проекції використовувати. 

Карта світу для Росії

Вертикальна вісь світу (центрування Заходу і Сходу) проходить через Москву. Обидві Америки та Австралія опиняються на периферії світу. Тихий океан не сприймається як цілісний простір.

1-BQ3-4yyTXT6qX_BtLkE4ZA

 

Карта світу для Європи

Вертикальна вісь світу проходить через Лондон. Як і для російської карти, тут обидві Америки й Австралія опиняються на периферії світу, а Тихий океан не сприймається як цілісний простір. Крім того, екватор (центрування Півночі і Півдня) зміщений в нижню половину карти, що робить Африку, Південну Америку і Австралію більш дрібними по відношенню до Північної Америки та Євразії, ніж це є насправді.

1-Yevl2gRasN2E5LvN5qIhaQ

 

Карта світу для США

Вертикальна вісь світу проходить через США. Америка виявляється «островом», що омивається Тихим океаном із заходу і Атлантичним океаном зі сходу. Як і в європейській карті, тут екватор зміщений в нижню половину карти, що робить розміри Північної Америки та Євразії набагато більшими по відношенню до розмірів Південної Америки, Африки та Австралії, ніж ті є в реальності. Крім того, для американця ускладнюється сприйняття Росії, Індії та Китаю: ці країни присутні для американця двічі – на заході і на сході.

1-4O337co-WLn4zxYy4hGouw

 

Карта світу для Китая

Китай на своїй карті знаходиться на західному березі Тихого океану. У цей океан мають вихід всі континенти, крім Африки та Європи, які виявляються, таким чином, на периферії світу.

1-_FnLHT5Ofbv80N3Lcay1mw

 

Карта світу для Австралії

Існує загальноприйнятий стереотип, що домінує те, що знаходиться вище, а те що нижче – знаходиться в підлеглому положенні. Австралійці не лише проводять вертикальну вісь світу через свій материк, так ще й поміщають його зверху від усіх інших, перевертаючи карту на 180 градусів. Як і США, вони виявляються островом, що лежить між трьома океанами: Тихим, Індійським і Південним. Ще важливу роль починає грати Антарктика, захована в самий низ на всіх інших картах.

1-gOomu_LSf2GbgeVG_jj2wg

 

Карта світу для Південної Африки

Південна Африка аналогічно Австралії виявляється зверху, а не внизу карти, що змушує сприймати її як країну, домінуючу над усіма іншими. ПАР виявляється півостровом, що вклинюється між двома океанами: Індійським і Атлантичним. Тихоокеанський регіон і Росія йдуть на периферію світу.

1-W_8FNljohe1pecGuMu7ofg

 

Карта світу для Чилі

Ця карта світу була розроблена на замовлення Військового географічного інституту з метою подальшого впровадження в шкільні підручники. Аналогічно австралійській карті, ця теж перевернута, завдяки чому Чилі відразу займає домінуюче положення в світі. В центрі карти виявляється Тихий океан, і це безпосередньо пов’язано з озвученою політикою сучасного Чилі, яке хоче стати одним з важливих ділових центрів в Тихоокеанському регіоні. У цьому плані Чилі чимось схоже на Китай. Точно так Африка і Європа виявляються у них на периферії світу.

1-GefRJheVNhqwElCTz1KURw

via Maxim Karakulov

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: